İtalya Bayrağı - Schengen Vize
Schengen Blog

İtalya Bayrağı

İtalya, en çok seyahat edilen ve görülmek istenen Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu ününü, ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerine borçlu olduğunu söyleyebiliriz. İtalya’ya dair merak edilenler yalnızca yaşam şartları ve şehirleri değil, buna ek olarak devletin tarihi de merak edilen konular arasındadır. İşte bu bağlamda en çok İtalya bayrağı ve bu bayrağın anlamı da internet üzerinden araştırılmaktadır.

İtalya Bayrağı Nasıldır?

Bilindiği üzere ülke bayrakları günümüzde artık bir genel kültür bilgisi olarak kabul edilmekte ve bu yüzden özellikle gelişmiş olan ülkelerin bayraklarına aşinalık durumu söz konusu olmaktadır. Peki bilmeyenler için İtalya bayrağı nasıldır tarif edelim. İtalya bayrağı, Avrupa’da yer alan bazı ülkelerin bayraklarına benzerlik göstermektedir. Tıpkı Fransa bayrağı gibi, bu bayrakta da yan yana düz üç şerit yer almaktadır. Şeritlerin her biri sol baştan; yeşil beyaz ve kırmızı olarak sıralanmaktadır.

İtalya Bayrağı Resmi

İtalya bayrağı için görünümü bir kez daha tarif edecek olursak yukarıda da belirttiğimiz üzere yan yana dikey üç şeritten oluştuğunu ve bu şeritlerin sırasıyla; yeşil, beyaz ve kırmızı olarak dizayn edildiğini söyleyebiliriz. Resimlerden aşina olduğumuz ve sık sık karşımıza çıkan İtalya bayrağı bu şekildedir. İnternet üzerinden İtalya bayrağı png şeklinde indirmek isteyenler arama motoru üzerinden bunu gerçekleştirebilirler.

İtalya Bayrağı Anlamı

İtalya bayrağındaki renkler için çeşitli anlamlar çıkarılmaktadır. Bunlardan ilki bu bayrakta yer alan renklerin sırasıyla; doğayı ( yeşil renk ), Alpler’deki kar ( beyaz renk) ve İtalyan bağımsızlık savaşı içerisinde akan kanlar ( kırmızı renk ) temsil ettiği söylenmektedir. Ancak bunun yanı sıra yine bu renklerin sırasıyla; umut- kader ve hayırseverliği temsil ettiği de yine açıklamalar arasındadır.

İtalya Bayrağı Benzeri

İtalya bayrağının bazı milletlerin bayrağına benzediğini yukarıda belirtmiştik. Bu bağlamda benzerliğin en yüksek olduğu bayrağın Fransa bayrağı olduğunu ifade etmek mümkün. Çünkü bu bayrağı Fransız İmparatoru olan Napolyon tasarlamıştır ve İtalya da Fransız akımının etkisi altında kalan bir ülkedir. Bu sebeple renk açısından olmasa da tasarım açısından iki ülke bayrağı arasında benzerlik bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×