İsviçre Ulusal D Vize Başvuru Formu

İsviçre Ulusal D Vize Başvuru Formu

İsviçre ulusal D vize başvuru formu, uzun süreli yani 90 günden daha fazla İsviçre ülkesinin sınırlarının içerisinde konaklama yapacak olan kişilerin doldurması ve beyan etmesi gereken bir formdur. İsviçre D tipi vize başvurularını vize başvuru merkezleri kabul etmemektedir. Bu nedenden dolayı D tipi vize başvuruları, vize başvuru sahibi tarafından direkt olarak ilgili ülkenin konsolosluk makamına yapılması gerekmektedir.

D tipi Schengen vize formu içerisinde doldurulması gereken alanların hepsi vize başvuru sahibi tarafından yapılıp daha sonra da imzalanması gerekmektedir. D tipi İsviçre vize başvuru formu içerisinde talep edilen bilgiler içerisinde kişinin İsviçre sınırlarının içerisinde ikamet edeceği yerin adresi, İsviçre ülkesini neden seyahat ettiğine dair de bilgi alınması için sorulacak sorular mevcuttur.

İsviçre D tipi vize başvuru formu içerisinde başvuru sahibinin doldurması gereken alanlar mevcuttur. Başvuru sahibi bu gerekli alanları doldurur iken muhakkak ülke uzmanlarından yardım alması gerekmektedir. İsviçre D tipi vize başvuru formu, ilgili ülkenin konsolosluk makamı tarafından incelenecek olan ilk form içerisinde yer almaktadır.

D Tipi Schengen Vizesi Nedir?

D tipi Schengen vizesi, C tipi (kısa süreli) Schengen vizesine nazaran daha uzun seyahat aralıklarını kapsamı içerisine almaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişi eğer C tipi bir Schengen vizesi almak istiyor ise ilgili ülkenin sınırları içerisinde mevcut 180 gün içerisinde 90 güne kadar konaklama yapması gerekmektedir.

Ancak, D tipi (ulusal vize, uzun süreli vize) kategorisi kapsamı içerisinde bir vize başvurusuna bulunacak olan kişi genellikle mevcut 180 günlük periyotta 90 günü aşacak olan konaklamalardan dolayı müracaat etmektedir. Bunun başlıca nedenleri arasında aile durumu, uzun süreli eğitim ve eş durumunda kaynaklanmaktadır.

İsviçre D tipi vize başvuru formu doldurulur iken yukarıda belirtilen tüm bilgileri vize başvuru sahibi yerine getirmesi gerekmektedir. İsviçre sınırlarının içerisine neden ve ne amaç doğrultusunda seyahat ettiği, seyahat süresinin aralık tarihleri ve konaklayacağı yerin adresine kadar tüm bilgileri D tipi Schengen vize başvuru formu içerisinde belirtmesi gerekmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye