İsveç vize reddi

İsveç vize reddi

İsveç’e seyahat için vize başvurusu yapan kişinin eksik ya da yanlış evrak teslim etmesi gibi nedenlerle ortaya çıkan İsveç vize reddi durumlarında ne yapılması gereklidir?

Turistik gezi, eğitim, çalışma ve akrabaları ziyaret gibi çeşitli sebeplerle İsveç’e seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle İsveç konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize başvurusunda kişinin teslim etmesi gereken evraklar ise konsolosluklardan alınabiliyor. Vize başvuru formunun yanı sıra kişilerin başvurduğu vize türüne göre ek evraklar teslim etmesi de gerekiyor. Vize başvurusu sırasında istenilen evrakları eksik ya da hatalı teslim eden kişilerin ise başvurusunun reddedilme ihtimali bulunuyor. İsveç vize reddi gibi durumlarla karşılaşan kişilerin ise bazı adımları izleyerek tekrar vize başvurusunda bulunması gerekiyor.

Vize başvurusunun reddedilmesine farklı birçok etken neden olabiliyor. Başvuru sırasında istenilen evrakların eksik ya da birbiri ile çelişmesi halinde İsveç Konsolosluğu tarafından başvuru reddediliyor. İsveç vize reddi alan kişilerin, 28 gün içerisinde vize reddine itiraz hakkı bulunuyor. Vize başvurusu reddedildikten sonra bu süre içerisinde itiraz etmesi ve yeniden vize başvurusunda bulunması gereklidir.

Vize başvurusu çeşitli sebeplerle reddedilen kişinin, 28 gün içerisinde ret kararına itiraz etmesi halinde İsveç Konsolosluğundan yeni vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Kendisine verilen yeni başvuru tarihine kadar ise evraklarda yapılan yanlışların düzeltilmesi gerekiyor. İsveç vize reddi evrak eksikliğinden olabileceği gibi aynı zamanda evrakların sadece Türkçe olarak teslim edilmesinden de kaynaklanıyor olabilir.

Adli sicil kaydı, evlilik cüzdanı, diploma, banka hesap bilgileri gibi evrakların hem Türkçe hem de İsveççe olarak düzenlenmesi gerekiyor. Evrakların tercümesinin ise yeminli tercüman tarafından yapılma zorunluluğu vardır. Tercüme edilen evrakların üzerinde tercümanın kimlik ve iletişim bilgileri ile birlikte imzası ve tercümenin yapıldığı tarihin de yer alması gereklidir. İsveç vize reddi ile karşılaşmamak için özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak kişilerin konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan destek alması büyük önem taşıyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye