İsveç Turistik Vize Dilekçe

İsveç Turistik Vize Dilekçe

İsveç’e turistik amaçla ziyarette bulunacak olan kişinin Konsolosluğa hitaben bir dilekçe yazması gerekmektedir. İsveç turistik vize dilekçe yazılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • İsveç turistik vize dilekçe içerisinde en önemli nokta, İsveç’e yapılacak olan seyahatin amacının açıkça belirtilmesidir. Örneğin; İsveç’te bir tura katılacaksanız eğer tur hakkında detaylı bilgiler vermeli ve hatta tur ile ilgili kanıtlayıcı belgeler eklemelisiniz.
  • İsveç’e yapılacak olan seyahatin başlangıç tarihi ve bitiş tarihi açıkça belirtilmelidir. Tur varsa eğer tur tarihleri belirtilmeli ve ayrıca eğer başka ülkeye geçiş yapacaksanız da bu tarihleri ve hangi ülkeye geçileceğine dair bilgiler verilmelidir.
  • İsveç turistik vize dilekçe içerisinde seyahat boyunca çıkacak masrafların nasıl karşılanacağına dair bilgiler verilmelidir ve detaylarla onaylanmalıdır.

 

İki Dilekçe İstenilen Durumlar

 

     İsveç turistik vize dilekçe yanı sıra bazen ikinci bir dilekçe isteyebiliyorlar. Bu da mesleki statüye göre değişmektedir.

  • Eğer vize başvurusu yapacak olan kişi SGK’lı bir çalışan ise, çalıştığı firma tarafından logolarını içeren kağıda, planlanan seyahat tarihleri arasında başvuru yapan kişinin izinli olduğuna dair bir izin dilekçesi yazılması gerekir.
  • İsveç turistik vize başvuru yapacak olan kişi ev hanımı veya öğrenci ise eğer seyahat masraflarının karşılanması için bir sponsor gereklidir ve bu sponsor tarafından onaylama anlamına bir dilekçe yazılması gerekmektedir.

 

İsveç KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye