İngiltere Turistik Vize için gerekli evraklar

İngiltere’de turistik amaçlı seyahat etmek isteyen vatandaşların konsolosluklara müracaat edip vize başvurusu yapması gerekiyor. Peki, İngiltere Turistik Vize için gerekli evraklar nelerdir?

İngiltere’de turistik amaçlarla tek başınıza ya da tur ile yapacağınız geziler için İngiltere Konsolosluğuna başvurarak kişinin turistik vize alması gerekiyor. İngiltere Turistik vize için gerekli evraklar ise İngiltere Konsoloslukları tarafından verilmektedir. Vize başvurusu yapmak isteyen kişinin öncelikle, seyahat amacını ve süresini açıkça belirten vize başvuru dilekçesi hazırlayıp, konsolosluğa teslim etmesi ve vize başvurusu için randevu alması gereklidir.

İngiltere Turistik vize başvurusu için randevu alındıktan sonra, kişinin randevu tarihine kadar konsolosluktan aldığı evrakları eksiksiz şekilde doldurması gereklidir. İngiltere Turistik vize için gerekli evraklar haricinde kişinin seyahat süresince konaklayacağı oteller için yaptığı rezervasyonların ve uçak biletlerinin bilgilerini de başvuru formu ile birlikte teslim etmesi gereklidir. Seyahat edecek kişilerin, seyahat boyunca oluşabilecek her türlü masrafa karşı teminat olarak göstereceği bir banka hesabı olması da gerekiyor. Hesabında seyahati karşılayamayacak düzeyde para bulunan kişilerin başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir.

Seyahat edecek kişilerin vize başvuru formunun yanı sıra pasaportlarına da dikkat etmesi gerekiyor. Vize başvurusu yapan kişinin başvuruda kullanacağı pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması, geçerlilik tarihinin bitmesine 6 aydan daha uzun süre kalmış olması ve pasaport üzerinde yer alan bilgilerin okunmayacağı derecede yıpranmalar olmaması gerekiyor. Kişinin İngiltere Turistik vize için gerekli evraklar dosyasına seyahat giderlerini karşılayabileceğine dair banka hesabı bilgilerini içeren evraklar eklemesi gerekiyor. Banka hesabında bulunan bakiyenin, kişinin aylık kazancı ile uyuşmaması gibi durumlarda da kişinin yaptığı başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor. Banka hesabı bilgilerinin yanı sıra çalışan kişilerin, son 3 aya dair maaş bordrosu da evraklar arasında isteniyor.

Turistik vize başvurusu yapacak kişinin maddi durumu, seyahati karşılayamayacak düzeydeyse kişinin birinci dereceden akrabalarının, seyahatin masraflarını karşılayacağına dair güvence vermesi gerekiyor. Vize başvurusu yapılırken, kullanılan fotoğraf biyometrik ölçülerde çekilmeli ve fotoğraf daha önceden hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış olmalıdır. Başvurusu reddedildiği için tekrar vize başvurusu yapan kişilerin, reddedilen başvuruda kullanılan biyometrik fotoğraf yerine yeni çekilmiş başka bir fotoğraf kullanmaları gerekiyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye