İngiltere Asgari Ücret 2022 - Schengen Vize
Schengen Blog

İngiltere Asgari Ücret 2022

Herkesin tahmin edebileceği üzere İngiltere asgari ücret maaşlarının yüksek olduğu bir Avrupa ülkesidir. Ekonomisi ile dünyanın önde gelen isimlerinden olan İngiltere’nin yaşam şartları yani standartları da oldukça yüksektir diyebiliriz. Bu bağlamda ülke içerisindeki en az maaş olarak kabul edilen asgari ücretin, çoğu Avrupa ülkesine göre yüksek olduğu da görülmektedir. Peki, İngiltere asgari ücret kaç pound 2021 yılı verileri nelerdir?

İngiltere Asgari Ücret Aylık

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İngiltere, asgari ücretin yüksek olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda ülke içerisinde verilen asgari ücret tutarlarının da mesleğe göre değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkün. Peki, İngiltere Asgari ücret 2021 aylık olarak hangi tutarlardadır.

İngiltere asgari ücret maaş tutarları aylık ortalama olarak 1. 598 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret tutarı belirli zamanlar içerisinde değişerek artmaktadır.

İngiltere Asgari Ücret Ne Kadar?

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere İngiltere devleti refah seviyesi yüksek milletler arasında yer almaktadır. Bu yüzden hemen hemen her alanda toplumun çıkarları korunmakta ve bu bağlamda da en düşük maaş olarak kabul edilen asgari ücret için bile hemen hemen her ay zam yapılmaktadır. Ülkede şu an yani 2021 yılı için belirlenen asgari ücret tutarı; 1, 598 Euro’dur. Bu da aynı zamanda İngiltere asgari ücret kaç Euro sorusu için bir cevap olarak kabul edilmektedir.

İngiltere Asgari Ücret Saatlik

Ülkedeki aylık asgari ücret tutarları merak edildiği gibi saatlik olarak verilen ücretler de merak edilen konular arasındadır. Bu bağlamda saatlik olarak hesaplanan ücretin meslekten mesleğe göre değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkün. Ancak ülkede ortalama olarak verilen saatlik ortalama asgari ücretin çırak ya da stajyerler için; 3.74 Euro’luk bir ücrete denk geldiğini belirtebiliriz. İngiltere’de 25 yaşın üzerinde çalışan kişiler için ise saat başı ortalama olarak 8. 72 Euro verildiği de belirtilmekte. Fakat daha önce de belirttiğimiz üzere bu maaşlar yani ücretler konusunda devlet sürekli olarak artış düzenlemektedir. Ayrıca ülkede çalışan 18 yaş altı kişilere daha düşük ücretler verildiğini de söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×