Hollanda Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Hollanda Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Hollanda ülkesinin sınırlarının içerisine seyahat etmek isteyen kişilerin muhakkak Hollanda vizesi gerekli belge işlemleri adına bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı başvuru sahibi, akredite edilen vize başvuru seyahat acenteleri ile irtibata geçerek gerekli olan tüm bilgiye sahip olabilmektedir.

Hollanda ülkesi, Avrupa Birliği sınırları içerisine ait olan ve aynı zamanda da vize uygulaması olarak Schengen vize prosedürünü uygulamaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler ise yapacak oldukları kısa süreli Schengen vize başvurusu için muhakkak vize başvuru merkezlerine müracaat etmesi gerekmektedir.

Hollanda kısa süreli Schengen vize başvuruları ilgili ülkenin konsolosluğuna yapılmadığından dolayı başvuru sahipleri direkt olarak vize başvuru merkezleri ile vize başvurusunu yapabilmektedir. Ancak uzun süreli Hollanda ülkesi içerisine yapılacak olan seyahatler nedeni ile başvuru sahipleri başvuru işlemlerini direkt olarak konsolosluk makamına yapması gerekmektedir.

·         Pasaport

Başvuru sahibinin pasaport geçerlilik süresi en fazla 10 yıl olması gerekmektedir. 10 yıldan çok daha eski bir tarihe sahip olan pasaportlar ile Hollanda Schengen vizesi başvurusunda bulunulmadığı gibi, başvuru sahibi aynı zamanda da diğer ülkeler için de başvuruda bulunamamaktadır. Bu durumda kişinin pasaportunu yenilemesi gerekmektedir.

Başvuru sahibinin seyahat dönüş tarihi itibari ile pasaportu en az 3 en fazla 6 ay daha Schengen prosedürüne göre geçerliliğini koruması şarttır. Bunun yanı sıra pasaport içerisinde de en az Schengen vize basımı için 2 sayfanın boş olması gerekir. Konsolosluk bu detaylara oldukça dikkat etmektedir.

·         Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Hollanda Schengen vize başvuru belgesinin başvuru sahibi tarafından dikkatli bir şekilde doldurularak tamamlanması gerekmektedir. Aynı zamanda da Hollanda Schengen vize başvuru formu Fransızca olarak doldurulması gerekmektedir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin 30.000 Euro’luk bir seyahat sağlık sigortasının olması gerekmektedir.

·         Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibinin son 6 ayına ait güncel 2 adet biyometrik fotoğrafını da beyan etmesi gerekmektedir. Ayrıca arka fonu ve beyaz ve talep edilen ölçülerde olması gerekli olarak talep edilmektedir.

·         Finansal Dokümanlar

Başvuru sahibinin son 3 ayını gösterecek banka hesap döküm belgesinin banka tarafından onaylı bir şekilde makama sunulması gerekli olarak talep edilmektedir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye