Hollanda Transit Vize İşlemleri

Hollanda Transit Vize İşlemleri

Hollanda üzerinden aktarmalı yolculuk yapacak olan kişiler, A vize tipi olan Hollanda transit vize almak zorundadırlar. Bu vizeyi aldıktan sonra yolculuk esnasında aktarma süresinde Hollanda Havalimanı’nda olma hakkına sahip olurlar. A tipi vize alan şahıslar, havaalanından çıkamazlar. Hollanda’ya ya da başka bir ülkeye geçiş mümkün değildir. Sadece aktarma sebebi ile bu vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Geçilecek olan üçüncü ülkeye yapılacak olan vize başvuruları ile transit vize başvuruları ayrı değerlendirilmektedir. Hangi ülkeye gidilecek ise o ülkenin gerekli şartları yerine getirilmeli ve vize başvurusunda bulunulmalıdır. Transit vize sadece aktarma yapılacak olan ülke içerisinde geçerlidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise bu vize türünden muaftırlar.

Hollanda Transit Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Evrakların tam ve doğru bir şekilde hazırlanması, Hollanda transit vize başvurularını olumlu bir şekilde etkilemektedir. Eksik ve hatalı olan evrak ibrazında, vize başvurusu reddedilmektedir. Hollanda Konsolosluğu, aktarma yapacak olan kişilerden evrakların incelenmesi esnasında ek evrak isteyebilir. Havaalanı transit vize onaylanması için belirlenen süre, konsolosluğun ek evrak talebi sonrasında uzayabilir. Seyahatten önce vize başvuruları yapılmalıdır. Yatırılan olan vize ücretleri, vize reddi olduğunda başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Tekrarlanan başvuruda Hollanda vizesi başvurusu için belirlenen ücret tekrar yatırılmalıdır.

 • Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

  Vize başvuru formu, Hollanda vize sahipleri tarafından şahsen yapılmalıdır. Hollanda Konsolosluğu’na ibraz edilecek olan evraklar doğrultusunda vize başvuru formu doldurmalıdır. Schengen vize başvuru formunda oluşabilecek hata ve eksiklikler nedeniyle vize başvuruları reddedilecektir.

 • Pasaport

  Başvuru sahipleri, Hollanda seyahati öncesinde en fazla 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan, seyahat sonrasında da geçerliliği en az 3 ay devam eden pasaportlar ile başvuru yapmalıdır. Talep edilen şartlara uymayan pasaportlar, vize başvuru işlemlerinden önce yenilenmelidir.

 • Biometrik Fotoğraf

  Hollanda vizesi başvurusundan önce başka bir vize başvurusunda kullanılmamış, en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olan 3,5×4,5 ölçülerinde biometrik fotoğraflar kullanılmalıdır.

 • Vize Talep Dilekçesi

  Dilekçe, Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Seyahat tarihleri, detayları ve gidilecek üçüncü ülkeye dair bilgiler de yer almalıdır.

 • Üçüncü Ülke Vizesi

  Hollanda aktarmalı olarak gidilecek olan üçüncü ülke seyahati için onaylanmış vize, başvuru evrakları arasında yer almalıdır.

 • Ulaşım Rezervasyon Belgeleri

  Hollanda Konsolosluğu’na yapılacak olan vize başvurusunda bulunacak olan kişiler; Hollanda için ve gidilecek olan üçüncü ülke için uçak bileti rezervasyonlarını evraklar ile beraber sunmalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye