hollanda-ticari-vize-evraklari-ucreti

Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar

Hollanda’da çalışmak ya da kendi işini kurmak isteyenlerin başvurması gereken Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda’da hizmet veren herhangi bir şirkette çalışmak isteyen ya da mesleği ve eğitimi ile alakalı bir şirketi Hollanda’da faaliyete geçirmek isteyenlerin Hollanda Ticari Vize için başvuru yapması gerekiyor. Hollanda Konsolosluklar ya da Hollanda Büyükelçiliklerine Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar ile müracaat ederek ticari vize başvurusu yapılabiliyor. Başvuru yapmadan önce kişinin talebini belirten dilekçe ile başvuru için randevu alması gerekiyor.

Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar konsolosluklar tarafından verilmekte ve uygun görülmesi halinde kişiden ek evraklar da istenebilmektedir. Teslim edilen evrakların birbiri ile çelişmesi ya da eksik bilgiler verilmesi gibi durumlarda ise vize başvurusu reddedilebiliyor. Kişinin vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak için yapacağı iş, eğitim durumu, maddi düzeyi gibi detayları da vize başvuru evrakları arasına eklemesi gerekiyor.

Ticari vize başvurusu yapacak kişinin, Hollanda’da faaliyet gösteren bir şirketten davetiye almışsa, bu davetiyeyi de konsolosluğa teslim etmelidir. Konsolosluğa teslim edilen tüm evrakların hem Türkçe hem İngilizce hem de Felemenkçe olarak düzenlenmesi gereklidir. Türkçe evraklara yapılan İngilizce ve Felemenkçe çevirilerin yeminli tercüman tarafından yapılması zorunludur. Evrakların tercümesinin üzerinde, tercümeyi yapan kişinin iletişim bilgileri, imzası ve tercümenin yapıldığı tarih yer almalıdır.

Başvuru yapacak kişi Hollanda’da hizmet veren bir şirketten davetiye mektubu almadıysa, kişinin eğitim düzeyini, yapmak istediği işi ve bu iş için gereken sermayeyi karşılayabilecek maddi durumunun olduğu evrakları başvuru ile birlikte teslim etmelidir. Kişinin başvurusu, Hollanda’da o iş kolundaki personel açığı ve kişinin yeterliliğine göre kabul edilmektedir. Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar arasında kişinin Emniyet Müdürlüklerinden alacağı sabıka kaydı ve biyometrik parmak izi de yer alıyor.

Hollanda’da çalışmak isteyen kişi, Türkiye’de hizmet veren bir şirket adına Hollanda’ya seyahat edecekse, kişinin bu tarihler arasında izinli olduğu ve Hollanda’ya yapılacak seyahatin detaylarını anlatan dilekçelerin şirket tarafından yazılması gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye