Hollanda Asgari Ücret 2022 - Schengen Vize
Schengen Blog

Hollanda Asgari Ücret 2022

Avrupa devletlerinin ekonomilerinin Türkiye’ye nazaran epey iyi bir konumda olması, bu ülkelerde çalışan insanların maaşlarını sorgulatmaktadır. İşte en çok göç alan ülkelerin başında gelen Hollanda asgari ücret ve diğer maaşların ne kadar olduğu merak edilen devletler arasında yer almaktadır. Hollanda’da asgari ücret ile çalışan bir kişi şu an için 1.635 Euro almaktadır.

Hollanda Asgari Ücret Ne Kadar?

İşsizlik oranının düşük olduğu ve kişi başına düşen milli gelirin yüksekliği ile tanınan ülkeler arasında Hollanda da bulunmaktadır. Bu ülkede en düşük maaş olarak belirtilen tuta, tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi asgari ücrettir. Fakat ekonomideki düşük enflasyon oranları ve Euro’nun Türk Lirası karşısındaki üstünlüğü ile bu ülkede belirlenen Hollanda asgari ücret tutarı; 1.635 Euro’dur diyebiliriz.

Hollanda Asgari Ücret 2021 Kaç Euro?

Bu ülkeye olan göçler ve aynı zamanda ülke ekonomisinin iyi şartlar içermesi nedeniyle Hollanda asgari ücret 2021 yılı tutarı, bu ülkeye dair merak edilenler içerisinde yer almaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu ülkede asgari ücret ile çalışan bir kişi yaklaşık olarak 1.635 Euro almaktadır. Hollanda asgari ücret ile çalışan sayısı da diğer Avrupa ülkelerinin sahip olduğu bir orana eş değerdir diyebiliriz. Yani her halükarda bu ülkede asgari ücret ile çalışan bir kişinin ülkemizde asgari ücret ile çalışan kişilerden çok daha yüksek tutarlarda maaş aldığı ortada.

Hollanda Asgari Ücret Aylık 2021

Hollanda asgari ücret çalışma oranı gelen bilgiler ışığında her 20 kişide bir olarak belirtilmiş. Avrupa ülkeleri arasında Türkiye ise listenin en baş sıralarında yer alıyor diyebiliriz. Ülkemizdeki 2019 verilere göre asgari ücret ile çalışan kişi sayısı % 49. Bu da haliyle neden liste başında yer aldığımızı açıklayan bir etmendir diyebiliriz.

Hollanda Asgari Ücret İle Geçinmek

Hollanda asgari ücret saatlik çalışma tutarı, ülkemiz ücretlerine göre çok daha iyi gözükse de her ülkedeki yaşam şartlarının farklı olduğunu söylemekte fayda var. Bizlerin yaşadığı geçim sıkıntısı, özellikle asgari ücretler ile Hollanda’daki büyük şehirlerde ikamet eden kişilerin de yaşadığı sıkıntılar ile aşağı yukarı aynıdır diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×