Hollanda-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar

Hollanda’da yaşayan aile ve akrabalarını ziyaret etmek isteyen vatandaşların alması gereken Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Aile ve akraba ziyareti için Hollanda’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların, Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluklarına müracaat ederek Hollanda Aile Ziyaret vizesi alması gerekiyor. Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar ise konsolosluklar tarafından belirlenmiştir. 90 günden daha kısa sürecek ziyaretler için kişinin Schengen vizesi alması gerekiyor. Schengen vizesi alan kişi, seyahati Hollanda’dan başlamak üzere 90 gün içerisinde diğer Schengen ülkelerine de seyahat etme hakkına sahiptir. Resmi pasaport sahiplerinin ise vize başvurusu yapmadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Hollanda’ya seyahat etme hakkı bulunuyor.

90 günden daha uzun sürecek seyahatler için ise kişinin Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Vize başvuru formu ve Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar hazırlanmadan önce kişinin vize randevusu alması gerekiyor. Vize randevu tarihine kadar ise kişinin evraklarını tamamlaması ve randevu tarihinde başvurusunu gerçekleştirmesi gereklidir. Başvuru sırasında teslim edilen belgelerin birbiri ile çelişmesi gibi durumlarda ise başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor.

Başvuru yapan kişinin Aile Ziyaret Vizesi alabilmesi için ziyaret edeceği aile bireyinin göndereceği davetiye mektubunun da Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar arasına eklenmesi gereklidir. Ziyaret eden aile bireyi ile çekilen fotoğrafların evraklar arasında yer alması, vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Aile ile birlikte seyahat edilecekse, vize başvurusu seyahat edilecek her aile bireyi için ayrı olarak yapılmalı ve aile bireylerinin hepsine özel evraklar oluşturulmaktadır. 18 yaşından küçük çocuklar için yapılan başvurularda kişinin ebeveynlerinden birinin başvuru formunda çocuğun yerine imza atması yeterlidir. 18 yaşından küçük çocuğun, ebeveynlerinden sadece birisi ile seyahat etmesi durumunda ise seyahat etmeyen ebeveynin vereceği muvafakatnamenin de başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor. Yapılan başvuruda kullanılan pasaportun en az 6 ay süresinin olmasına ve yıpranmış bölgelerinin bulunmamasına dikkat edilmesi gereklidir. Başvuruda kullanılan fotoğrafların, biyometrik ölçülere göre en az 6 ay içerisinde çekilmiş ve daha önceden vize başvurusu için kullanılmamış olması gereklidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye