Fransa Vizesi Evrakları : Vize Ücreti

Fransa Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Fransa-vizesi-almanin-hizli-yolu-Fransa-vizesi-kac-gunde-cıkar

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Başvuruları ile ilgili Her Şey

 

Sayın ziyaretçimiz,

 

Turizmin ve iş yaşamının olduğu kadar bilimsel çalışmaların da gözde ülkesi Fransa vize işlemleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Bu yazımızda sizlerle Fransa vize başvurularının tüm detaylarını paylaşacağız. Fransa vize işlemleri, öncelikle ne tür bir vizeye ihtiyacınız olacağından belgelerinizin hazırlanması ve dosya haline getirilerek randevu sürecinin aksamadan yürütülmesi ve sonuçların alınması çizgisinde özellikle daha önce vize başvurusu yapmamış olanlar için karmaşık bir süreç gibi görünebilir. Oysa danışman desteği ile profesyonelce bir başvuru süreci işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Yabancı ülke seyahatleri, günümüzde küreselleşmeye bağlı olarak önemli hale geldi. Buna paralel olarak insanlar yurtdışı seyahatler öncesinde vize işlemlerini kolaylaştırmanın yollarını arıyor. Yurtdışı seyahatinizin en önemli parçası vize başvurularınızı şansa bırakmayın! Vize başvuruları, zaman planlaması gerektiren be başvuruların tüm aşamasında ince detayları olan bir konudur. Özellikle de Fransa’ ya ilk kez gidiyorsanız Fransa vizesi nasıl alınır? sorusunun yanıtını bu konuda deneyimli danışmanlarımıza bırakın.

 

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak Fransa Shengen ve ulusal vize işlemlerinizin her aşamasında, uzman ve deneyimli danışmanlarımızla yanınızdayız.

 

Fransa için Hangi Tip Vize

 

Fransa’ ya gitmek için ülkenin başkonsolosluğundan iki tip vize söz konusudur. Bilindiği gibi Fransa , birbirleri arasında tek bir vize ile dolaşım serbestliği sağlayan Schengen vizesi kapsamındadır. Schengen ülkesi olduğu için 180 gün içinde en fazla 90 gün olmak üzere Fransa’ yı ziyaret edecek vatandaşlarımız, Schengen vizesi başvurusu yapmalıdır. Eğitim, tedavi, aile ziyareti gibi sebebi ne olursa olsun Fransa’ ya 90 günden fazla gidecek olanlar ise D tipi olarak da bilinen Ulusal vize almak zorundadır.

 

Dolayısıyla Fransa’ ya gitmek için iki tür vize söz konusudur;

 

l 180 gün içinde 90 günden az ziyaretler için Schengen vizesi

l 90 günden fazla ziyaretler için ulusal vize

 

Fransa Schengen C tipi ve Ulusal D tipi vize başvurularında farklılıklar bulunmaktadır. Öncelikle size uygun vize türünün hangisi olduğuna karar verdikten sonra yazımızın devamında ‘Fransa Schengen vizesi nasıl alınır?’ ya da ‘Fransa Ulusal vize başvuruları nasıl yapılır?’ başlıklarını inceleyiniz.

Fransa Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Fransa-vizesi-detayli-bilgi-vize-basvurusu-hakkinda-hersey

Fransa Vize Başvurularınızı Şansa Bırakmayın

 

Fransa vize başvurularınızla ilgili her tür bilgiyi bulabileceğiniz yazımızda Fransa Schengen vizesi ve Fransa Ulusal vize başvurularının nasıl yapıldığını genel olarak ana hatlarıyla paylaşıyoruz. Fransa vize başvuruları ihtiyacınız olan vize tipinin belirlenmesinden durumunuza göre belgelerinizin seçimi ve Fransa büyükelçiliği resmi partnerinden randevu alma gibi incelikli konuları içerir.

 

Firmamız Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak Fransa vize başvurularınızda size destek veriyoruz.

 

l Öncelikle durumunuzu değerlendirerek hangi vizeyi almanız gerektiğini size bildiriyoruz,

l Durumunuzu analiz ederek tamamlamanız gereken belgeleri liste halinde sunuyoruz,

l Başvuru formunuzu doldurma sürecinde danışman desteği ile yanınızda oluyoruz,

l Hazırladığınız belgeleri inceleyerek varsa eksik ya da geçersiz noktaları düzelttiriyoruz,

l Randevunuzu alıyoruz,

l Randevu günü için dosyanızı eksiksiz hazırlıyoruz,

l Randevu günü danışman desteği ile yanınızda oluyoruz,

 

l Başvuru sürecinin sonucunu takip ediyoruz. Pasaportunuzu teslim alarak size ulaştırıyoruz.

 

Bu sayfa içerisinde Fransa Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

 
Fransa-vizesi-genel-bilgi-vize-icin-ortak-evrak-listesi

Fransa Schengen vizesi nasıl alınır?

 

Schengen vizesi, Schengen Antlaşması kapsamında 28’i Avrupa Birliği üyesi olan 33 ülkeye tek bir vize ile ziyaret hakkı veren bir giriş-çıkış izin belgesi türüdür. Schengen ülkeleri, tek bir vize ile serbestçe ziyaret edilmektedir. Schengen ülkelerine 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla gidecek olanlar, kısa süreli vize olarak da anılan bu vize türüne başvuru yapmalıdır. Fransa’ da Schengen ülkeleri kapsamındadır.

 

Fransa Schengen vizesi ile ülkeye hangi ziyaretleri gerçekleştirebilirsiniz?

 

Fransa Schengen vize türleri çeşitlidir. Vatandaşlar her türlü nedenle, genel olarak vize kategorileri kapsamında başvuru yapabilirler. Fransa Schengen vize başvuruları için vize kategorileri ziyaret amacınıza göre şunlar olabilir:

 

l Fransa Schengen turistik vize

l Fransa Schengen aile ya da arkadaş ziyareti için vize

l Fransa Schengen tedavi amaçlı vize

l Fransa Schengen bilimsel araştırma ya da eğitim amaçlı vize, Schengen öğrenci vizesi

l Fransa Schengen ticari amaçlı vize

l Fransa Schengen Kongre, Sanat etkinliği gibi nedenlerle alınan kültürel vize

l Fransa Schengen spor faaliyetleri amaçlı vize

Anlaşıldığı gibi Fransa Schengen vizesi almak ülkeye giriş nedeninize göre detayları olan bir konudur. Öncelikle hangi amaçla vize alacağınıza bağlı olarak hazırlayacağınız belgelerde de farklılıklar vardır. 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Fransa Schengen vizesi almak için firmamız deneyimli danışmanları ile size rehber olacaktır.

 

Fransa Schengen vizesi başvurularınız öncesinde alanında yetkin danışmanlardan destek almanız, süreçte zaman kontrolünüz ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

 

Fransa Schengen Vizesi Nereden Alınır?

 

Fransa’ ya eğitim, ticaret, kültürel ya da sportif faaliyet, aile ziyareti şeklinde nedenlerle ziyaret gerçekleştirecek bordo pasaporta sahip kişiler, ülkeye giriş çıkış izin belgesi yani vize almak zorundadır. 90 günden az ziyaretler için alınacak olan Schengen vizesi başvuruları direk konsolosluklara yapılmamaktadır. Başvuru sahipleri konsolosluğun yetki verdiği başvuru merkezleri ile vize başvurularını gerçekleştirecektir. Bu aşamada Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) durumunuzun değerlendirilerek evraklarınızın hazırlanmasından randevu alınmasına ve randevu günü danışmanlığa, başvuru sürecinde sonuç takibine dek yanınızda olacaktır.

 

Fransa Schengen vize başvuruları, 90 günü aşmamak üzere en fazla 5 yıl geçerli olmak üzere Fransa başkonsolosluğunun yetkilendirdiği aracı kurumlar vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Peki Fransa Schengen vize başvurularında nasıl bir yol izlenmektedir?

 

Fransa Schengen Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

 

Fransa Schengen vizesine başvurmak isteyenlerin 6 ay öncesinden başvuru sürecini başlatmasını öneririz. Vize başvuruları öncesinden gereken evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Fransa Schengen vize başvuru evrakları durumunuza ve Fransa’ yı ziyaret nedeninize göre değişiklik gösterir. Bu nedenle durumunuzun iyi analiz yapıldığı uzmanca bir değerlendirmeden sonra gereken evraklar listesi çıkartılmalıdır.

 

Fransa Schengen vize başvurularında evraklar hazırlandıktan sonra Fransa büyükelçiliği resmi web sitesi üzerinden ulaşacağınız başvuru formunu doğru biçimde ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra Fransa Büyükelçiliğinin resmi partnerinden başvuru işlemlerinizin en önemli süreci için randevu almalısınız. Randevu günü ve saatinde randevu merkezinde eksiksiz hazırlanmış evrak dosyanızla bulunmanız ve parmak izi de bırakmanız gerekiyor. Randevu günü başvuru formu da yanınızda bulunmalıdır. Vize başvurunuz için randevunuzun tamamlanmasının ardından başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz ve belgeleriniz başvuru merkezine gönderilir.

 

Ayrıca başvurular sırasında belirli bir başvuru ödemesinin yapılması da gerekmektedir.

Fransa Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Fransa vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Fransa vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Fransa vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Fransa-vizesi-gerekli-evraklar-Fransa-vize-ucreti

Fransa Schengen Randevu Alma

 

Fransa Schengen vizesi randevusu yetkili partnerden alınır ve randevu alma işlemi için ek bir ücret ödenmez. Randevu işlemleri başkonsolosluğun yetkili kıldığı vize başvuru merkezinden online biçimde ya da telefonla alınabilmektedir. Randevularda aldığınız gün ve saatte randevuda bulunmanız gerekmektedir ve randevu yerine 15 dakika önceden gitmeniz yararınızadır. Randevu günü öncesinde dosyanızı kontrol edebilirsiniz. Eksiksiz hazırlanmış bir dosyayı, tüm gereken belge ve kanır niteliği taşıyan evraklarla sunarak parmak izi bırakmanız gerekir.

 

Fransa Schengen vizesi için hangi evraklar gereklidir?

 

Fransa Schengen vizesi evrakları seyahat amacı ve durumunuza göre değişiklik gösterir. Genel olarak pasaport, başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, konaklama rezervasyon belgeleri, seyahat amacını gösterir ve kanır niteliği taşıyan belgeler, biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü gibi belgeler, mutlaka sunulmalıdır.

 

 

 

Fransa Schengen vizesi başvurularında belgeler ile ilgili bilinmesi gerekenler:

 

l Belgeleriniz güncel, banka hesap dökümleri en fazla 15 gün önce alınmış olmalıdır.

l Schengen vize başvuru koşulları ile ilgili 2020 güncellemesine göre sağlık sigortasını da kapsayan seyahat sigortası önem kazanmıştır. En az 30.000 Euro teminatı veren bir sigorta yaptırılmış olmalıdır.

l Banka hesap dökümleri, varsa tapularınız ile maddi geliriniz iyi sunulmalıdır.

l Fotoğraflar, en fazla 6 ay önce çekilmiş ve net olmalı, 35/45 boyutunda iki adet sunulmalıdır.

l Sigortalı çalışanlar görev izin yazısını sunmalıdır.

l Şahsi aracı ile Fransa’ ya gidecek olanlar araç bilgisi ve gereken belgeleri dosyasında bulundurmalıdır.

l Sigortalı çalışanlar SGK hizmet dökümlerini en az bir hafta önceden almalıdır.

 

l SGK işe giriş bildirgesi, şirket yetkilisinin imzası ve kaşesini taşımalı ayrıca uzun bandrollü olmalıdır.

 

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

Fransa Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

Fransa-vizesi-merak-edilen-sorular-Fransa-vize-yorumlari

Fransa Schengen Vize Başvurularında Banka Hresabı

 

Fransa vize başvurularında banka hesap dökümünüzde görülen para önemlidir. Bu para ülkede kalacağınız süre boyunca parasal olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacağınıza dair konsolosluğu ikna edebilmelidir. Banka hesap dökümünüzdeki meblağ bu sebeple çok önemlidir.

 

Fransa vize başvurularında bankanızda ne kadar olması beklenir? Bu sorunun yanıtı Fransa ziyaretinizin türüne göre değişmektedir. Ayrıca banka hesap dökümünüzde beklenen tutar, emeklilik, çalışıp çalışmama gibi durumlarla da ilişkilidir. Aşağıda ziyaret amacı ve durumunuza göre örnek tablolar sunulmaya çalışılmıştır:

 

Fransa Schengen vizesi aile ve arkadaş ziyareti için yaptığınız başvurularda;

 

l Emekliler için davetiyeniz tüm masraflarınızı karşılama teminatı veriyorsa hesabınızda en az 1000 (bin) € yeterlidir ancak işveren ya da çalışanların bu ederin üzerinde bir paralarının hesaplarında olması beklenir,

l Emekliyseniz ve davetiyeniz masraflarınızı karşılamayı beyan etmiyorsa yol masraflarınıza ek olarak kaldığınız gün sayısında en az 50 € hesabınızda bulunmalı, çalışan ya da işverenseniz günlük limitin biraz üzerinde bir para banka dökümünüzde görülmelidir.

l Fransa ziyaretinde masraflarını kendisi karşılayacak olan sigortalı çalışanlar, maaşlarıyla beraber yol masrafı ve günlük 50 € üzerinden bir parayı banka dökümünde gösterebilmelidir. Yol masrafı, gidiş dönüşü kapsar.

Fransa Schengen turistik vizesi için yaptığınız başvurularda;

 

l Fransa Schengen turistik vizesi başvurularınızın olumlu sonuçlanması için başvuru sürecinde gidiş-dönüş yol/uçak masrafı ve gideceğiniz bölgedeki otellerin ortalama konaklama ücretinin yanısıra kalacağınız her gün için 150 € hesabınızda görünmelidir. Ayrıca konsolosluk her şarta karşı ayı geçirebileceğiniz kadar bir meblağı hesap dökümünüzde görmek ister.

Fransa Schengen öğrenci vizesi başvurularında;

 

l Fransa’ ya 180 gün içinde en fazla 90 gün için öğrenci olarak gidecekler, uçuş bileti paralarına ek olarak konaklama masrafları ve günlük 80 € parayı hesabından gösterebilmelidir.

Fransa Ticari faaliyetler vize başvurularında;

 

Fransa Schengen fuar vizesi ya da ticari faaliyetler için vize başvurularında masrafların şirket tarafından karşılanması gerekir ve ziyaretçinin banka dökümünde her ihtimale karşı birkaç gün ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve dönüş bileti çıkartabilecek bir meblağın bulunması beklenir.

 

Fransa Uzun Dönemli Schengen Vizesi

 

Schengen vize kuralları Şubat 2020 itibariyle değişmiştir. Yeni düzenlemelere göre Schengen vizesi geçmişi olumlu olanlar daha uzun süreli vize başvurularında avantajlı hale gelmiştir. Buna göre Fransa Schengen uzun dönemli vize almak isteyenlerden düzenli olarak Schengen ülkelerine ziyaret eden ve daha önce almış olduğu vizeleri yasal olarak kullanan kişiler, en fazla 5 yıl olan uzun dönem vize alma konusunda daha avantajlıdır. Vize geçmişi kişiye avantaj sağlayacaktır. Fransa uzun dönemli ayrıca çok girişli Schengen vizesi alabileceğiniz ülkeler arasındadır. Uzun dönemli Fransa Schengen vizesinden başvuru sahibinin maddi olanaklarının yeterli olması da önemli bir etkiye sahiptir.

 

Fransa’ ya ilk kez Schengen vizesi alacak olanlar profesyonel başvuru desteği ve danışmanlığı almalıdır. Çünkü Fransa başkonsolosluğu daha önce schengen vizesi almamış olan kişilerin başvurularında çok detaycı olmakta, incelemeleri sıkı tutmaktadır.

 

Fransa Schengen Vizesi Başvuruları Öncesinde Seyahat Sürenize Karar Verin

 

Fransa Schengen başvuruları öncesinde iyi bir seyahat planı çıkarmak, ülkeye giriş çıkış zamanınızı baştan iyi yönetebilmek önemlidir. Vize başvurularınızda da olumlu sonuç almanız bakımından gereklidir. Fransa Schengen vizesi için gün planlanırken en fazla 15 günlük zaman odak noktadır. Genel olarak başvuranın durumuna da bağlı biçimde ziyaretlerin 15 günden fazla olması beklenmez. Aile ve arkadaş ziyaretlerinde davet yazısında ziyaret gün sayısının 15 günden fazla olması belgelendirilmeli ve gerekçe sunulmalıdır. Sigortalı çalışanların ise o kadar süre izin alamayacakları düşünülerek 15 günden fazla Fransa ziyaretlerine şüpheyle bakılmaktadır.

 

Aile ve arkadaş ziyaretlerinde emekliler için 90 güne kadar ziyaret daha kolay alınmaktadır. Fransa Schengen vizesi başvurularının ticari amaçlı ya da eğitim faaliyetleri için olması durumunda 90 güne kadar vize almak daha da kolay olmaktadır.

 

Fransa Schengen Vizesi için Özel Durumlarınızı Gerekçeleri ile Sunun

 

Fransa vize başvurularında özel bir durumunuz varsa bunu dilekçe ile konsolosluğa sunarak olası bir olumsuz sonucun önüne geçebilirsiniz. Konsolosluğa sunduğunuz normal şartlar dışındaki özel durumunuzu belgelendirerek kanıtlamanız gerektiğini de unutmayın. Özel durumlarınızda Fransa vize gerekli evraklara ek bir takım belge ve evrakları da sunmanız gerekebilir.

 

Fransa Schengen Vizesi Fotoğraf ve Biyometrik İşlemler hakkında

 

Fransa Schengen vize başvurularında randevu dosyanızda arka fonu beyaz olan ve 35/45 ebatlarında, yüzünüzü açık gösteren, net, en fazla altı ay önce çekilmiş, kulağın göründüğü, gözlük gibi aksesuarların olmadığı, üzerinde herhangi bir iyileştirme, düzenleme yapılmamış iki adet fotoğraf bulunmalıdır.

 

Fransa’ da dahil Schengen ülkelerinin 25 Eylül 2014 tarihinden bu yana uyguladığı biyometrik bilgi kaydı sistemine göre parmak izleri 5 yıl kayıtta kalır. 5 yılda bir Schengen vizesi için parmak izi alınır. Ayrıca kadınların soyadı değişikliğinde de ilk vize başvurusunda parmak izi kaydı yenilenir.

 

Fransa Schengen Vizesi Sonuçlarını Ne Zaman Öğrenirsiniz?

 

Vize sonucunuzu pasaportunuzu aldığınızda öğrenirsiniz. Pasaport takibini başvuru yaptığınız yetkili merkezi arayarak ya da online sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak başvurularınızda danışman desteği almanız taktirinde başvuru sonuçlarınızı takip ederek pasaportunu alıp size teslim ediyoruz.

 

‘Fransa Ulusal vize başvuruları nasıl yapılır?’

 

Fransa Ulusal Vize Nedir? Fransa Ulusal Vize Nasıl Alınır?

 

Fransa ziyaretinde bulunacak ve 180 gün içinde 90 günden daha fazla Fransa’ da kalacak pasaport sahiplerinin ulusal vize alması gerekmektedir. Firmamız, ulusal vize başvuru işlemlerinde en balından vize sonuçlarının takibine dek profesyonel danışman desteği ile yanınızdadır.

 

Fransa D tipi ulusal vize türleri seyahat amacına göre şu şekildedir:

 

l Fransa D tipi aile birleşimi vizesi

l Fransa D tipi çalışma vizesi

l Fransa D tipi öğrenci vizesi

l Fransa D tipi göçmenlik vizesi

Fransa’ ya eş durumunda yerleşecek olanlar aile birleşimi vizesi, Fransa’ da çalışma izni almış olanlar çalışma vizesi, 90 günden fazla konaklama yapılmasını gerektiren eğitim faaliyetlerine katılacaklar öğrenci vizesi alacaklardır.

 

D tipi vize Fransa’ da vize süresi boyunca oturma izni verir. Fransa ulusal vizeler, direk başkonsolosluk üzerinden gerçekleştirilir. Fransa ulusal vize başvurularında başkonsolosluğun ulusal vize başvuru formu doldurulur. Vize başvuru formları online olarak gerçek bilgilerle ve eksiksiz biçimde doldurulmalıdır. Fransa vizesi başvurularınızı gereken evrak dosyanızla birlikte başkonsolosluğa şahsen yapmanız gerekmektedir.

 

Fransa D Tipi Vizesi Gereken Evraklar Nelerdir?

 

Fransa D tipi (ulusal) vize başvurularınızda gereken evraklar durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak 3 adet vize başvuru formu, kimlik ve fotokopisi, pasaportunuz ve sayfa fotokopileri, 3 adet net, ez fazla 6 ay içinde çekilmiş, alın ve kulaklarınızı gösteren fotoğraf, nüfus kayıt örneği, Seyehat sigortası, masraflarınızı karşılayacağınıza dair ispat niteliğinde belgeler başvuru sürecinde istenmektedir.

 

Firmamız, durumunuza ve başvuru türünüze göre standart belgelere eklenecek evrakları size bildirecektir.

 

 

Fransa vize işlemlerinizi doğru bir zamanlama ile doğru adımlarla gerçekleştirmek istiyorsanız uzman desteği almayı ve işi deneyimli danışmanlara bırakmayı unutmayın!

 

Fransa Vize Ücreti Tablosu

Fransa Vize Ücretileri

Fransa Vize ve Koordinasyon Ücretleri

 

YaşVize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiZorunlu Kargo ÜcretiSchengen  Vize Hizmet BedeliToplam
0 – 5 Yaş0 €0 €45 TL38,5 €45 €
6 – 11 Yaş0 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €75 €
12 Yaş ve Üzeri80 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €155 €

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu - Avrupa/Schengen Ülkeleri için

 

Gün SayısıÜcretlendirme (0-80 Yaş)Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün10,00 €20,00 €
1 Ay20,00 €40,00 €
3 Ay30,00 €60,00 €
6 Ay40,00 €80,00 €
1 Yıl50,00 €100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit elit, Mattis ullamcorper luctus yerde sınıflandırılmamış dapibus aslan pulvinar.

 

Meslek Gruplarına Göre Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

 

Fransa-vizesi-uzun-sureli-5-yillik-Fransa-vizesi
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye