fransa-ticari-vize-evraklari-ucreti

Fransa Ticari Vize İşlemleri

Fransa’ya ticari nedenlerle seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, Fransa ticari vize almakla yükümlüdür. İş toplantısı, fuar ya da organizasyon gibi nedenler ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ticari vize başvurusu yapmaktadırlar. Ticari nedenler ile alınan bu vize, kısa süreli vize olup C Tipi vize grubunda yer almaktadır. Ticari vize başvurularında, başvuru sahipleri için Fransa’dan davetiye mektubu olması zorunludur. Davet mektubu olmadığı sürece vize başvuruları onaylanmayacaktır. Ticari bir seyahat harici nedenler ile bu vize için başvuru yapılmamalıdır. Davetiye yok ise şahıslar sadece turistik amaçlarla yapılacak olan seyahat için ya da aile ve arkadaş ziyareti için vize başvurularında bulunabilirler.

Fransa Ticari Vize Başvuruları Nereye Yapılmalıdır?

Fransa ticari vize başvuruları, kısa süreli vize kategorisinde yer alması nedeniyle başvuruları sadece Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen merkezlere yapılmalıdır.

Fransa Ticari Vize Başvuruları Kaç Gün İçinde Sonuçlanır?

Schengen vizesi olan ticari vize başvurularında gerekli olan evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlandığında, vize başvurularının sonucu 3 ve 5 iş günü içerisinde kesinleşmektedir. Ancak eksik belge ya da Fransa Konsolosluğu tarafından talep edilebilecek olan ek belge ile süre uzayabilir. Fransa Konsolosluğu, ek belge talebinde bulunma hakkına sahiptir. Ancak her durumda ek belge talebi yapılmamaktadır.

Fransa Ticari Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Vize başvuruları her durumda seyahatten önce yapılmalıdır. En geç 15 gün kala Fransa ticari vize başvurularını gerçekleştirmiş olmanız gereklidir. Seyahat tarihleri için bir aksaklık yaşamamak adına erken başvuru tavsiye edilmektedir. Bu şekilde erken başvuru ile vize reddi olduğunda tekrar başvuracak uzun bir süreniz olabilir.

Fransa Ticari Vize Başvurusu Sırasında Gerekli Olan Evraklar

 • Schengen / Fransa Vize Başvuru Formu

  Fransa ticari vize ve diğer vize türleri için vize başvuru formu oldukça etkilidir. Yanlış ve hatalı bilgiler ışığında doldurulan formlar, vize reddine neden olmaktadır. Bu nedenle Fransa vize başvuru formunu doldururken titiz bir çalışma yürütülmelidir. Eksik, hatalı ve doğru olmayan bilgilere yer verilmemelidir.

 • Pasaport

  Schengen vizesi için kullanılacak pasaportlar, Fransa vize başvurularında da kabul görmektedir. Aynı şartlar ve koşullar geçerlidir. 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan, 2 adet boş sayfası olan ve Fransa ziyaretinden sonra da 3 ay geçerliliğini devam eden pasaportlar kullanılmalıdır. Fransa Konsolosluğu, yıpranmış pasaportlara kabul etmemektedir.

 • Biometrik Fotoğraf

  Daha önce bir başvuruda kullanılmamış olan, 3,5×4,5 ölçülerine sahip fotoğraflar tercih edilmektedir. Başvuru sahiplerinin yüzü net bir şekilde fotoğraflarda görünmelidir. Herhangi bir aksesuar kullanılmamalıdır. Ve fotoğraflar güncel olmalıdır
 • Ticari Vize Talep Dilekçesi

  Başvuruyu gerçekleştirecek olan şahıslar tarafından vize talep dilekçesi oluşturulmalıdır. Seyahat detayları verilmelidir. Dilekçe Fransa Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır.

 • Fransa’dan Gelen Vize Davetiyesi

  Ticari fuar, organizasyon ya da şirket tarafından Türkiye’de olan başvuru sahibi adına bir davetiye oluşturulmalıdır. Davetiye içerisinde seyahat detayları ve tarihleri de yer almalıdır.

 • Başvuru Sahiplerinin Finans Durumunu Kanıtlayan Belgeler

  Ticari nedenler ile yapılacak olan seyahatin masraflarını n karşılanacağı kanıtlanmaktadır. Bu belgeler şirket tarafından da sağlanabilir.

 • Meslek ve Kurum Detayı İçeren Belgeler

  Başvuru sahipleri, Fransa’ya seyahat edecek olan çalışanlarının iş özetini yapmalıdır. Başvuru sahibinin nerede, nasıl çalıştığına dair bilgilere yer verilmelidir.

 • Konaklama ve Ulaşım Rezervasyonları

  Fransa vizesi başvurusu onaylanmadan uçak bileti alınmamalıdır. Herhangi bir şekilde vizenin onaylanmaması durumunda biletiniz yanabilir. Bu nedenle Fransa Konsolosluğu, başvurularda uçak bileti ve konaklama işlemlerinin rezervasyon halini talep etmektedir.

 • Seyahat Sağlık Sigortası
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye