Fransa aile ziyaret vizesi başvuru formu

Fransa aile ziyaret vizesi başvuru formu

Fransa’da yaşayan akraba ve aile bireylerini ziyaret etmek isteyen vatandaşların, gerekli evrakları konsolosluklara ileterek Fransa Aile Ziyareti Vizesi alması gerekiyor.

Fransa’ya akraba ve aile bireylerini ziyaret etmek için seyahat eden vatandaşların, Fransa vize başvurusu yaparken buna uygun evraklar hazırlaması ve seyahat amacını konsolosluklara bildirmesi gerekiyor. Yapılan tüm başvurular için Fransa konsolosluğu tarafından belirlenen evraklar farklı olduğu için hazırlanan evrakların başvuruya uygun olmaması halinde yapılan başvuru da reddedilecektir. Fransa aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar Fransa konsolosluğu ve Fransa büyükelçiliği tarafından açıklanmaktadır. Yapılan başvurularda konsolosluk tarafından kişiden ek evrak isteme hakkı da bulunuyor.

Fransa aile ziyareti vizesi için gereken evrakların başında pasaport geliyor. Kişinin başvuru yaparken kullanacağı pasaportun yıpranmamış ve hasar görmemiş olmasının yanı sıra en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması da gerekiyor. 10 yıldan daha uzun süredir kullanılan pasaportlarla yapılan başvurular konsolosluk tarafından iptal edilmektedir. Aile ziyareti vizesi almak isteyen kişilerden resmi pasaportu, Schengen vizesi veya Fransa’ya seyahatlerde vizeden muaf bir ülke vatandaşlığı bulunuyorsa, buna dair evrakların da başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekiyor.

Fransa aile ziyaret vizesi başvuru formu kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı ve verilen bilgilerden birbiri ile çelişenlerin olmaması gerekiyor. Kişinin Fransa’da ziyaret edeceği akrabaları ile yakınlık durumunu belirten evrakların da dosyada yer alması, konu ile alakalı verilen anketin de eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Fransa konsolosluğu tarafından gerekli görülen durumlarda kişiler mülakata da alınabiliyor.

Aile ziyaret vizesi için dosyaya eklenen fotoğrafın, daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekiyor. Başvuru yapacak kişinin dosyaya ekleyeceği biyometrik fotoğrafı o başvuruya özel olarak çektirmesi, başvurunun onaylanma ihtimalini de arttırmaktadır. Kişinin dosyaya ekleyeceği belgeler arasında, kişiyi Fransa’ya davet eden akrabasının kimlik ve iletişim bilgilerinin de yer almaş gerekiyor. Seyahat tarihi, amacı ve konaklama bilgisi gibi detayların da dosyada yer alması zorunludur. Çocuklu aileler için, ebeveynlerden sadece birisi ile seyahat ediliyorsa, seyahat etmeyen ebeveynin verdiği muvaffakatname, seyahat edecek kişilerden çalışmayan varsa da seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağının evraklara eklenmesi gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye