Estonya Turistik Vize Dilekçe

Estonya Turistik Vize Dilekçe

 

      Estonya’ya turistik amaçla yapılacak olan yolculuklarda, Estonya turistik vize alabilmek için hazırlanması gereken evraklardan bir tanesi, gitme sebebinizi açıkça anlatan Estonya turistik vize dilekçesidir. Bu dilekçe yazılırken özen gösterilmesi gereken konular vardır.

  • Estonya’ya yapacağınız seyahatin amacını açık bir şekilde belirtmelisiniz. Örnek verecek olursak; Estonya’ya düzenlenen bir tura katılacaksa eğer kişi, turdan detaylı bir şekilde bahsetmeli ve hatta tur ile alakalı belgeler eklemeli,
  • Seyahat edilecek tarihleri açıkça yazmalıdır. Eğer başka ülkeye geçiş yapacaksa o yolculuk hakkında da bilgiler vermelidir. Tarih ve saatler net bir şekilde yazılmalı ve belgelenmelidir,
  • Estonya turistik vize dilekçesi içerisine seyahat sürecindeki tüm masrafların karşılanma şekli belirtilmeli ve masrafların karşılanabileceği kanıtlanmalıdır,
  • Vize dilekçesi içerisinde belirtilen her bilginin, diğer evraklardaki bilgilerle çelişmemesi gerekir.

 

Estonya turistik vize için yazılacak olan dilekçe kimi zaman iki adet istenebilmektedir. İki dilekçe istenen durumlar:

  • Estonya turistik vize başvurusu yapan kişi eğer SGK çalışanı ise, çalışmakta olduğu firmadan, firmanın bilgileri olan kağıda yazılmış olan, seyahat tarihlerinde izinli olduğunu gösteren bir dilekçe gerekmektedir. Dilekçenin en altında şirket sahibi ya da yetkilisinin kaşe ve imzası olmalıdır.
  • Estonya turistik vize başvurusu yapacak olan kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat boyunca masrafları karşılayacak olan kişi sponsor kabul edilir. Sponsor olan kişilerin masrafları karşılayacaklarına dair kanıtlayıcı bir dilekçe yazılmaktadır.

Estonya KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye