Estonya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Estonya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Estonya’da yaşayan akraba ya da herhangi bir tanıdığınızı ziyaret etmek istiyorsanız eğer, Estonya’ya giriş yapabilmek için Estonya ziyaret vizesine ihtiyacınız olacaktır. Bu vizenin alınabilmesi için hazırlanması gereken evraklar vardır ve bu evraklar eksiksiz olarak hazırlanıp Estonya veya Macaristan Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilmeli ve vize başvuru formuyla birlikte başvuru tamamlanmalıdır. Estonya ziyaret vizesi alınabilmesi için gereken evraklardan birisi de Estonya ziyaret vize dilekçesidir. Vize dilekçesi içerisinde bilgiler vermeniz gerekir ve bu bilgilerin hem eksiksiz hem de doğru olması gerekmektedir. Bunlara ek olarak dikkat etmeniz gereken bazı farklı noktalar vardır.

  • Estonya ziyaret vize dilekçesine başlarken öncelikle seyahat etme amacınızı belirtmelisiniz. Ziyaret edeceğiniz kişi nerede yaşıyor, nerede kalacaksın, ne kadar kalacaksın vs.
  • Estonya’ya giriş ve çıkış tarihlerinizi açıkça bildirmelisiniz. Eğer ek olarak bir seyahatiniz var ise o seyahat hakkında da detaylı bilgiler vermelisiniz.
  • Estonya seyahati sırasında tüm masrafların nasıl karşılanacağını bildirmeli ve bunu maaş bordrosu, banka hesap dökümü gibi şeylerle belgelemelisiniz.
  • Ziyaret edilecek kişi hakkında detaylı bilgiler verilmesi ve eğer akrabanızsa, akraba olduğunuzu eğer arkadaşsanız da arkadaş olduğunuzu kanıtlayıcı belgeler eklemeli ve bu belgeler hakkında bilgilendirmeler yapmalısınız.
  • Estonya ziyaret vizesi için yazacağınız dilekçe içerisinde verdiğiniz bilgiler ile vize başvurusu sırasında kullanılan diğer bütün evraklardaki bilgilerle çelişmemelidir. Bu durumda ret alabilirsiniz.

Estonya KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye