Dubai Vizesi Evrakları : Vize Ücreti

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Dubai-vizesi-almanin-hizli-yolu-Dubai-vizesi-kac-gunde-cıkar

Dubai Vizesi

 

Eskiden adeta bir lüks sayılan yurtdışı seyahatleri, turizm ve ticaret alanlarında yaşanan gelişmelere paralel olarak, günümüzde oldukça hız kazandı. Yıl içinde aile ziyaretlerinden turizm ve göçmenliğe dek aktif bir yurtdışı giriş-çıkışı yaşanıyor. Bu hızlı gelişmelere paralel biçimde özellikle bazı ülkeler, vize başvuru işlemlerini günden güne daha karmaşık hale getiriyor. Bu nedenle yurtdışı seyahatler öncesinde vize başvuru işlemlerinde uzman desteği ve danışmanlık, giderek önem kazanan bir hale geldi.

 

Yurtdışı seyahatlerde vize başvuruları noktasında uzman danışmanlarımızla ve yılların tecrübesi ile vize işlemlerinizi kolay biçimde gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz. Uygun fiyat, profesyonel destek, vize başvuruları sonuçlarında oldukça yüksek bir başarı oranı ile vize sürecinizin hızlı ve kolay olması için çalışıyoruz. Vize başvurularınızda acentemiz Schengen Vize Başvuru Merkezi https://www.schengenvize.net olarak tüm Türkiye’ den rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve her konuda destek talebinde bulunabileceğiniz, tüm vize işlemleri gibi Dubai vizesi almak için de yardım alabileceğiniz çağrı merkezimizle müşteri iletişimi ve memnuniyetini yüksek tutuyoruz. Schengen Vize Başvuru Merkezi olarak tüm vize işlemlerinizi, durumunuzu analiz ederek titiz biçimde ve vize başvuru aşamasının olumlu sonuçlanmasını hedefleyerek, vize başvurularının en önemli aşaması zaman planlamasını odağımıza alarak gerçekleştiriyoruz. Vize başvuru sürecinizin her aşamasında daha önce gerçekleştirdiğimiz vize işlemleri deneyimlerimizden de yararlanarak, işinizi ve zamanınızı riske atmadan tüm vize işlemlerinde olduğu gibi Dubai vizesi almanız için de uzman desteği veriyoruz.

 

Birleşik Arap Emirlikleri’ nin Başkent Abu Dabi’ den sonra en büyük ve bölgenin en kalabalık kenti Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile en çok ziyaret edilen emirliktir. Göz kamaştıran zenginliği ve lüks alışveriş merkezleri ile bilinen Dubai, ticaret ve turizm sektöründe her yıl onlarca ziyaretçiye kapısını açıyor. Dubai, bölgenin en fazla ziyaret edilen emirliği olduğu için Birleşik Arap Emirlikleri vizesi, Dubai vizesi olarak adlandırılmaktadır. Dolayısıyla Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’ ni oluşturan yedi emirliği ziyaret edebileceğiniz bir giriş izin belgesidir.

 

Birleşik Arap Emirlikleri ya da Dubai vizesi, elektronik bir belgedir ve vize işlemleri diğer birçok ülkeye giriş-çıkış izni almaktan çok daha kolaydır. Bunun sebebi, Birleşik Arap Emirlikleri’ nin bölgesinde kaçak kalmaya karşı son derece ciddi yaptırımlarla, bir başka ifade ile acımasızca davranmasıdır. Birleşik Arap Emirliği, vizenin son gününü bir gün dahi kaçırmayı affetmemekte, sizi para yardımı ve yasal yaptırımlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Konsolosluk, bu tür bir zeminde bölgede kaçak kalınamayacağından, buna kolay kolay kimsenin başvurmak istemeyeceğinden emin olmakta ve bu nedenle de vize başvuru işlemlerini daha rahat tutmaktadır.

 

 

Ancak yine de Dubai vizesi işlemleri de tüm vize işlemleri gibi dikkatle yapılmalıdır. Birleşik Arap emirlikleri vizesinin kendine has başvuru süreci ve kurallarına uyulmalıdır. Özellikle pasaport güncel olmalıdır ve pasaportta her hangi bir tahribat bulunmamalıdır. Dubai vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportun vize bitiş tarihi itibariyle en az altı ay daha geçerliliği olması şarttır.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai-vizesi-detayli-bilgi-vize-basvurusu-hakkinda-hersey

Bordo pasaport hamilleri, Dubai vizesine başvurmak zorundadır. 180 gün içinde yapılacak ve 90 günü geçmeyecek seyahatler için siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri Birleşik Arap ülkelerini vizesiz ziyaret edebilirler. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi başvuruları, konsolosluk aracılığı ile yapılmamaktadır. Başvurular, online bir sistem üzerinden gerçekleştirilir. Dubai vizesi başvurularının konsolosluk üzerinden doğrudan biçimde gerçekleştirilmesi olanaklı değildir. Konsolosluk, başvuruları değerlendirmek ve sonuca bağlamakla yükümlüdür ve başvuru işlemleri ile doğrudan ilgilenmez.

 

Dubai vizesi almak için aracı bir firma kanalıyla başvuru yapmanız gerekmektedir. Akredite kurumlar, Dubai vizesi işlemlerinizde aracılık görevi üstlenir ancak vize başvurunuzun değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması işlemi, Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu’ nun yetkisi kapsamındadır. Bu noktada önemli olan firmanızın güvenilir olmasıdır. Çünkü Dubai vizesi başvurularından güvenilir ve profesyonel bir firma ile çalışmamak size zaman ve para kaybettirebilir. Dubai vizesi alabilmeniz için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’ nin yetkili kıldığı, güvenilir bir firmayı aracı yapmalısınız. Birleşik Aap Emirlikleri konsolosluğu Dubai vize işlemlerinde direkt başvuru merkezi değildir. Acentemiz, yetkili olarak yılların deneyimi ile Dubai vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

 

 

Dubai vizesinde yılların deneyimiyle akredite ve yetkili bir firma olarak schengenvize.net işinizi kolaylaştırarak, Dubai vizenizi kolayca almanız için aracı oluyor. Dubai vize işlemlerinde yetkili firmalar arıyorsanız schengenvize.net ile güvenle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

 Dubai vize başvuru süreci karmaşık bir süreç değildir. Başvuru için gereken belgeler, çok sayıda ülkede olduğu gibi ayrıntı içermemektedir. Başvuru nedenine, vize türü fark etmeksizin Dubai vizesi standart evrakları, online olarak taratılarak sisteme kaydedilir. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için gereken belgeler:

 

l Pasaport: Dubai vizesi almak için online başvurularınız sırasında pasaportunuzu kimlik bilgisini içeren şekilde ve renkli olarak taratmanız gerekir. Pasaportunuzu taratarak sisteme yüklemeniz tercih edilmekle birlikte net bir fotoğrafını da sisteme kaydedebilirsiniz. Pasaportta dikkat etmeniz gereken, pasaportunuzun seyahat tarihinizden itibaren altı ay daha geçerliliğinin bulunmasıdır.

l Biyometrik fotoğraf: Dubai vizesi başvuruları için gerekli evraklar arasında fotoğraf zorunlu bir belge değildir. Fakat konsolosluk zaman zaman fotoğraf talep edebileceği için son altı ay içinde çekilmiş, alın ve kulaklarınızı gösteren, arka fonu beyaz, üzerinde oynanmamış bir fotoğrafı bulundurmanız yararınıza olacaktır.

l Dubai vizesi başvuru ve aracılık sözleşmesi: Dubai vizeniz için aracı olan firma sizden bir sözleşme imzalamanızı isteyecektir. Dubai’ den zamanında dönmemeniz durumunda 3000 Amerikan doları para cezası ve yasal yaptırımlarla karşılaşırsınız bu sebeple aracı firma sorumluluğu size bırakmak adına bir sözleşme talep edecektir.

l Dubai Ücreti Dekontu: Dubai vize ücretinin ödendiğini gösterir dekont başvuru belgeleri arasındadır. Dubai vize başvurularında vize ücreti aracı kurum vasıtasıyla ödenir.

Tüm bu belgelere ek olarak Birleşik Arap Emirlikleri başkonsolosluğu farklı belge talebinde bulunabilir. Ayrıca öğrenci vizesi için öğrenci belgesi istenebilmektedir.

Dubai-vizesi-genel-bilgi-vize-icin-ortak-evrak-listesi

Dubai Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Dubai vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Dubai vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Dubai vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Dubai Vize İşlemleri-Dubai Vize Türleri

schengen-vizesi-gerekli-evraklar-Dubai-vize-ucreti

Dubai Vize İşlemleri

 

Birleşik Arap Emirlikleri’ nde vize geçerliliği süresince dolaşım hakkı veren Dubai vizesi işlemleri nasıl yapılır? Dubai vizesi işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Konsolosluğu Göçmen Bürosu’ nun yetkili kıldığı acenteler aracılığı ile online olarak gerçekleştirilir. Dubai vizesi başvuruları online bir işlemdir. Güvenilir ve alanında deneyimli, yetkili bir acente ile çalışmak son derece önemlidir. Acente kanalıyla gerçekleştirilen online işlemlerde belgelerin sisteme taratılması gerekmektedir. Dubai vize işlemlerinde turistik, ticari, transit , ziyaretçi, öğrenci ya da gemi vizesi şeklinde vize türüne göre online formun doldurulması önemlidir. Dubai online vize başvuru işlemleri, gerekli evraklarımn Dubai e-vize sistemine tartılmasını içeren bir işlemdir.

 

Dubai Vize Türleri

 

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vizesi, başvuru sahibinin ülkeye giriş sebebine göre türlere ayrılmaktadır. Dubai vizesi genel olarak kısa dönemli vize ve Dubai oturum vizesi şeklindedir. Kısa dönemli vize ise vize başvuru sahibinin ülkeye giriş nedenine göre değişiklik gösterir.

 

l Dubai Turistik Vize: Birleşik Arap Emirlikleri’ ni turist olarak ziyaret edecek başvuru sahipleri, turist vizesine başvuru yapar. En fazla 90 güne kadar turist vizesi alınabilmektedir.

l Dubai Ticari Vize: Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarında iş görüşmesi, şirket anlaşması, kongre, fuar katılımı gibi her tür ticari etkinlikler için Dubai Ticari Vizesi sahibi olunmalıdır. Dubai ticari vize, en fazla 90 güne kadar alınabilmektedir. Daha uzun süreli ticari faaliyetler için Dubai oturum vizesi başvuruları yapılmalıdır.

l Dubai Ziyaret Vizesi: Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarında yaşayan tanıdıklarını ziyaret etmek isteyenler, davetiye işlemine gerek olmaksızın Dubai ziyaretçi vizesi alabilirler.

l Dubai Öğrenci Vizesi: Dubai’ ye 90 günü aşmayan eğitim programlarında öğrenim görmek için Dubai eğitim vizesi alınır. Dubai üniversite eğitimi vizesi için ise öğrenim görülecek okulun sponsorluğu tarafından vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir.

l Dubai Cruise Vizesi: Dubai’ de bulunan yüzen oteller Cruise gemilerinde konaklamak için başvurulan vize tipidir.

l Dubai Transit Vziesi: Dubai üzerinden başka bir ülkeye geçişlerde Dubai Transit vizesi alınması gerekmektedir.

 

l Dubai Oturum Vizesi: Dubai vizeleri için en çok 90 gün talep edilebilir. Bu süreden daha fazla Dubaiye gitmek isteyen ziyaretçiler oturma izni için başvuru yapmalıdır. Oturma izni gidilecek olan Birleşik Arap Ülkeleri emirliği başkonsolosluğundan yapılır. Öncelikle 30 günlük Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile ülkeye giriş yapılmalı ve diğer tüm işlemler oradan gerçekleştirilmelidir.

 

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

Dubai Vize Formu & Vize Randevu & Vize Sonucu

Dubai-vizesi-merak-edilen-sorular-Dubai-vize-yorumlari

Dubai Vize Başvurusu

 

Dubai vize başvurusu, Birleşik Arap Emirlikleri’ ne turistik, ticari, ziyaret, eğitim gibi amaçlarla giriş çıkış yapmak isteyen kişiler tarafından alınabilir. Dubai vize başvuruları konsolosluk ile doğrudan yapılamamaktadır. Dubai vize başvuruları kısa dönemli vizeler için Dubai Konsolosluğu’ nun tam yetki verdiği akredite kurumlar aracılığı ile yapılır. Evlilik, şirket kurma gibi oturma izni gerektirecek vize başvuruları Türkiye’ den yapılmamaktadır. Bu durumlarda olan başvuru sahipleri 30 günlük vize alarak oturma izinlerini ve uzun dönem vize işlemlerini gidecekleri bölgenin konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirir.

 

Dubai Vize Başvuru Formu

 

Dubai vizesi başvuru işlemleri, konsolosluğun resmi sitesinde yer alan başvuru formu aracılığı ile başvuru evrakları online sisteme taratılarak gerçekleştirilir. Birleşik Arap Emirlikleri başvuru formu resmi bir belge olup konsolosluğa sizinle ilgili ve seyahat amacınız hakkında bilgi vermek amacıyla doldurulur. Dubai vize başvuru formunu gerçek bilgilere uygun olarak, kanıtlayamayacağınız beyanlarda bulunmadan doldurmanız gerekir.

 

Dubai Vize Randevu

 

Dubaivizesi başvuru işlemleri tamamen online bir işlem olup, vize de elektronik bir belgedir ve başvuru sahibine mail ile iletilir. Bu sebeple birçok ülke vizesinde olduğu gibi randevu sistemi Dubai vizesi için söz konusu değildir.

 

Dubai Vizesi Sorgulama

 

Dubai vize işlemleri çok kısa sürede sonuçlandırılan işlemlerdir. Yoğunluğa bağlı olarak en geç 3 iş günü içinde işlemler sonuçlandırılmakta, yoğunluğun az olduğu günler bu süre 24 saate kadar kısalabilmektedir. Dubai vizesi işlemlerinizi online olarak sorgulayabilirsiniz. Dubai vizesi işlemlerinizin sonuçlarının gerekli gördüğünüz taktirde aracı firmanız tarafından sorgulanmasını talep edebilirsiniz.

 

 Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Dubai vizesi en kısa sürede sonuçlanan başvurulardan biridir. Başvuruların sonuçlanma zamanı, vize başvuru işlemlerinin geldiği dönemin yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Dubai vizesi başvuruları genel olarak 75 saat içinde tamamlanmaktadır. Başvuruların yoğun olmadığı dönemlerde iş ve işlemler daha kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

 

Vize Ücreti Tablosu

Dubai Vize Ücretileri

Dubai Vize ve Koordinasyon Ücretleri

Dubai Vize Ücreti

 

Dubai vize ücreti, Birleşik Arap Emirlikleri seyahati öncesinde ödenmesi gereken sabit bir tutardır ve bu tutar her yıl değişiklik gösterir. 2020 Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti ortalama 125 Amerikan Doları’ dır. Birleşik Arap Emirlikleri vize ücretleri seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir.

 

 

Kalış SüresiGiriş SayısıVize Sonuçlanma SüresiVize Ücreti
30 GünTek Giriş1 – 3 Gün110 USD
30 GünÇok Giriş1 – 3 Gün280 USD
90 GünTek Giriş1 – 3 Gün280 USD
90 GünÇok Giriş1 – 3 Gün600 USD

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu - Avrupa/Schengen Ülkeleri için

 

Gün SayısıÜcretlendirme (0-80 Yaş)Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün10,00 €20,00 €
1 Ay20,00 €40,00 €
3 Ay30,00 €60,00 €
6 Ay40,00 €80,00 €
1 Yıl50,00 €100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit elit, Mattis ullamcorper luctus yerde sınıflandırılmamış dapibus aslan pulvinar.

 

Meslek Gruplarına Göre Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye