Dubai Turistik Vizesi Ve Gerekli Evraklar

Dubai Turistik Vizesi Ve Gerekli Evraklar

alacak kişilerin ibraz edilmesi gerekiyor aynı zamanda evraklar taratılarak Birleşik Arap Emirlikleri’ne uygun bir şekilde hazırlanmalı ve vize başvurusu yapılmalı. vize başvurusu için hazırlanan belgeler e-vize sistemini eklenmeli. Evraklar doğru bir şekilde hazırlandıktan sonra sisteme yüklendiği takdirde Birleşik Arap Emirlikleri tarafından onay sürecine alınmaktadır.

Dubai turistik vizesi için yapılan başvurular şahsen Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından kabul edilmiyor. Bundan dolayı da Dubai turistik vizesi başvurusu yapmak için konsolosluk ile birlikte çalışmakta olan Göçmenlik Ofisi merkezine giderek burada bulunan yetkililer ile başvuru yapmanız mümkün.

Dubai için bordo pasaportu bulunan ülkemiz vatandaşlarının vize talep etmesi ve hizmet ya da diplomatik pasaport sahipleri olmasından dolayı 90 gün turistik seyahatlerde vize muafiyeti bulunmaktadır.

Bununla birlikte Dubai vize başvurusu yapmak için yetkili acenteler başvuru işlemini gerçekleştirerek süreci daha kolay bir hale getirebilirsiniz

Gerekli Evraklar Nedir?

Dubai turistik vizesi almak isteyen kişilerin birtakım belgeleri temin etmesi gerekiyor. Öncelikle hazırlanan evrakların mutlaka renkli olarak taratılması gerek. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri tarafından e vize sistemine yüklenerek vize başvurusunda bulunulması mümkün. Başvuru için istenilen belgeler ise şöyle;

• Renkli olarak hazırlanmış olan nüfus cüzdanı fotokopisi hazırlanmalıdır.

• Renkli olarak taranmış pasaport fotokopisi gerekiyor. Pasaport üzerinde kimlik bilgilerinde yer alması ve resmin eski olmaması gerekli.

• Dubai vize başvurusu için talep edilen ücretin ödendiğine dair dekontu gerekiyor.

• Renkli olarak taranmış Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi gereklidir. Ancak bu belge sadece yabancı uyruklular için talep edilen bir belgedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye