Çin Aile Ziyareti Vizesi

Çin Aile Ziyareti Vizesi

Akraba, aile ya da arkadaşları Çin sınırları içinde bulunanlar ve ziyaret gerçekleştirmek isteyenler, Çin aile ziyaret vizesi almak zorundadır. Çin aile/ arkadaş ziyareti için en önemli belge Çin’de ikamet eden kişilerden alınacak olan davetiyedir. Bu davetiye olmadan aile vizesi almak da mümkün olmayacaktır.

S1 ve S2 ziyaret vizesi ile arkadaş ve akraba ziyareti gerçekleşebilir. S1 vizesi Çin’de bulunana akraba ya da arkadaşların 18 günden fazla kalınarak ziyaret edilmesini sağlar. Bu vize ile Çin’e giriş yapanlar ülke sınırlarına girişten sonraki 30 gün içinde ikamet için başvuru yapmalıdır.

180 günden az zamanlı yapılacak ziyaretler için ise Çin S2 vizesi alınır. S2 vizesi almak için Çin sınırları içinde bulunan arkadaş ya da akrabalardan davetiye alınması gerekir. Akraba ziyaretlerinde akrabalık durumunu gösteren noter onaylı belgeler de bulunmalıdır.

Çin aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar:

  1. Pasaport
  2. Biometrik fotoğraf
  3. Adli sicil kaydı
  4. İkametgah
  5. Davetiye
  6. Akrabalık ilişkisini ispat belgesi
  7. Banka hesap bilgileri
  8. Kimlik kartı ve fotokopisi

 Bu belgelerden banka hesap bilgileri güncel olarak alınmalıdır. Hesabınızda 5000 USD bakiye de bulunmalıdır. S1 ve S2 vizeleri için 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlar istenir. 7 ile 10 gün arasında gerekli işlemler tamamlanır. Çin konsolosluğu tarafından ek belgeler ve bilgiler istenebilir. Çin Aile Ziyareti Vizesine dair bütün detayları yukarıda bulabilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye