Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vizesi Başvurusunda Mülakata girmek zorunda mıyım?

Bulgaristan Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu’na yapılan Bulgaristan vizesi başvurularında  bazen başvuru sahipleri mülakata çağırılabilirler. Bulgaristan vize başvurusu, değerlendirildikten sonra  mülakat kararı çıkabilir.

Ülkeye giriş izni sayısı başvuru sahibinin ülkeye kaç kez giriş yapabileceğini göstermektedir. Bu sebeple, tekli giriş izni olan vize ile Bulgaristan’a bir kez giriş yapma hakkı kazanırsınız. Bulgaristan’dan çıkış yapmanız durumunda, vize geçerliği ve kalış izni devam etse bile tekrar giriş yapamazsınız. Bulgaristan’a birden çok giriş yapmayı planlıyorsanız, çoklu giriş-çıkış vizesine başvurmalısınız böylelikle vize geçerliliği süresince birden fazla giriş hakkına sahip olup birkaç kez Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz. Giriş izni ve vizenin geçerlilik süresine Bulgaristan Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından uygun görülecek şekilde olacaktır.

Bulgaristan vize başvurusu red ile sonuçlanması durumunda başvuru ücretleri iade edilir mi?

Bulgaristan vize başvurusu ücreti, vize başvurusunun değerlendirilmesi ve idari masraflar için alınmaktadır. Ödeme yapmış olmanız vize almanızı garanti etmez ve başvurunuzun red ile sonuçlanması durumunda Bulgaristan vize başvuru ücretleri iade edilmez.

Bulgaristan vizesi başvurumun sonucunu nasıl öğrenebilirim?

Bulgaristan vize başvurusu sonucu başvuru sahibine mühürlü zarf içinde teslim edilir. Eğer Bulgaristan vizesi  başvurunuz olumlu sonuçlanmışsa vize pasaportunuz yapıştırılmaktadır. Olumsuz sonuçlanması durumunda Pasaportunuz ile birlikte size red gerekçelerini gösteren bir belge teslim edilecektir.

Bulgaristan vize başvurusu yaparken eski pasaportumu ibraz etmem gerekir mi?

Eski pasaportunuzda Schengen, UK, İsviçre, Kanada, ABD’ye yapmış olduğunuz seyahatleriniz varsa önceki vizelerinizin konsolosluk tarafından görülmesini sağla buda genellikle başvurunuzu daha hızlı sonuçlanmasını ve  Bulgaristan vizesi alma şansınızı yükseltir.

Bulgaristan vizesi  başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Bulgaristan vizesi değerlendirme süresi Büyükelçilik/Başkonsolosluk vize bölümünün  yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bulgaristan vizesi kimin tarafından verilir?

Bulgaristan vizesi onaylama veya reddetme yetkisi sadece Bulgaristan Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu’ndadır.

Bulgaristan vizesi başvurumun red ile sonuçlanması durumunda, ne zaman yeniden başvuru yapılabilir?

İstediğiniz zaman yeniden başvuru yapabilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yapmadan aynı başvuru dosyası ile başvuru yapmanız durumunda Bulgaristan vizesi başvurunuz yeniden red ile sonuçlanır. Sahte evrakla başvuru yapmamanız durumunda eski reddiniz yeni başvurunuzu etkilememektedir

Pasaportumu şahsen teslim alma zorunluluğu var mı?

Pasaportunuz ve orijinal evraklar başvuru esnasında belirtmeniz durumunda UPS kurye servisi ile iade edilebilir. Bu hizmet ek ücrete tabidir ve Türkiye’nin her yerine dağıtım yapılmaktadır.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye