Belçika Bayrağı - Schengen Vize
Schengen Blog

Belçika Bayrağı

Bilindiği üzere yönetim şekli ne olursa olsun her devlet bir marşa, bir de bayrağa sahiptir diyebiliriz. Dünya üzerinde  Türk vatandaşları tarafından en çok rağbet gören ülkelerden olan Belçika hakkında merak edilen pek çok şeylerden ilki de tam olarak bu kavramlar üzerinedir. Yani, pek çok Türk vatandaşı internet üzerinden Belçika bayrağı ve bu devlete dair araştırmalar yapmaktadır. Eğer siz de bu ülkeye dair bir şeyler merak ediyorsanız o zaman sıradaki alt başlıkları inceleyebilirsiniz.

Belçika Bayrağı Anlamı

Bilindiği üzere ülke bayraklarının her biri hem renkler hem de simgeler açısından pek çok anlama sahip olmaktadır. Özellikle bağımsızlık, savaş ve güç gibi kavramları temsil eden bayraklar, bir devletin kuruluşunu ve bazen de bağlı olduğu ilkeleri, önem verdiği ideolojileri temsil etmektedir. Bu bağlamda Belçika bayrağı için de ülke adına pek çok şeyi temsil ettiğini söylemek mümkün. İşte merak eden kişiler için Belçika bayrağı özellikleri.

Belçika Bayrağı Hakkında Bilgi

Belçika bayrağı görselleri yani resimlerini inceleyen kişiler bu bayrağın aslında Almanya ile benzeştiğini görebilirler. Bayrak hakkında detaylı bilgi verecek olursak; yan yana dikey olarak hazırlanmış üç adet şeritten meydana geldiğini söyleyebiliriz. Şeritlerin her birini farklı renkler oluşturmaktadır ve bu renkler soldan sağa doğru sırası ile; siyah- sarı- kırmızı olarak sıralanmaktadır.

Almanya ile benzerlik gösteren bu bayrak; 23 Ocak 1831 yılında resmî bayrak olarak kabul edilmiştir.

Belçika Bayrağı Renkleri

Belçika bayrağı emoji kavramı ile whattsapp’ta da fazlası ile karıştırılan bir bayrak. Almanya ile olan benzerliği nedeni ile bu bayrak yalnızca sana ortamda değil; günlük hayat içerisinde de karıştırılmaktadır. Peki, Belçika bayrağı üzerinde yer alan renkler neyi simgelemekte yani ne anlama gelmektedir?

Belçika bayrağı üzerinde soldan sağa doğru siyah, sarı ve kırmızı renkler yer almaktadır. Bu renkler içerisinde siyah; Flamber şehrinin siyah aslanın, sarı renk Bhavna şehrinde bulunan sarı aslanı ve kırmızı renk ise yine diğerlerinde olduğu gibi Lüksemberg şehrinde yer alan kırmızı aslanı temsil etmektedir diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×