belcika-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

Belçika Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Aile üyelerinden bir tanesi Belçika’da yaşadığında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler Belçika’ya gitmek için Belçika aile ziyareti vizesi almak zorundadır. Aile, arkadaş ziyareti nedeniyle başvurulan kısa süreli Belçika vizesidir. Başvuru aşamasında doğru vize türünü seçmek ve ona göre evrakları hazırlamak önemlidir. Doldurulan form ile sunulan evraklar arasında uyum olmalıdır. Farklı bir durum söz konusu olduğunda vize başvurusu Belçika Konsolosluğu tarafından reddedilir. Yatırılan her vize ücreti de yanan vize başvurusu ile birlikte yanmaktadır. Her yeni vize başvurusunda yeni ücret yatırılmalıdır. Vize ücretleri vize türüne ve vize süresine göre farklılık göstermektedir. Belçika vize başvurularında şahısların parmak izi de alınmaktadır. Parmak izi verildiği anda Belçika Konsolosluğu sistemine şahıs hakkında bilgiler ulaşır. Eğer son 60 gün içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verilmiş ise tekrardan parmak izi alınmaz.

Belçika Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günlük Alınabilir?

Belçika aile ziyareti vizesi en fazla 180 günlük verilmektedir. Arkadaş vizesi için tanınan bu süre şahıslar dilerse uzatabilir. Aynı zamanda bu verilen süre içinde yapılacak olan konaklama gün sayısı 90’dır. 90 günü geçmeme şartı vardır.

Belçika Aile Ziyareti Vizesi Başvuruları Nereye Yapılır?

Belçika aile ziyareti vizesi için hazırlanan evraklar ve doldurulan form ile başvurular Belçika Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Belçika aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için belirlenen seyahat tarihinden yaklaşık olarak 1 ay önce vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Kısa bir zamanda başvuru yapılır ise vize tarihi ve seyahat tarihi uyuşmayabilir.

Belçika Aile Ziyareti Vizesi Başvurularında Talep Edilen Evraklar

Belçika Aile ziyareti vizesi gibi pek çok durumda gerekli olan evraklarda değişiklikler olabilir. Kişilerin durumuna göre Belçika Konsolosluğu ayrıca ek evrak talebinde de bulunabilir. Evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması önemlidir.

2 adet biometrik fotoğraf, 3,5 x4,5 mm ölçülerine sahip olan ve şahısların yüzünün tamamen göründüğü fotoğraflar kullanılmalıdır. Eski vize başvurularında kullanılan biometrik fotoğraflar Belçika vizesi için tekrar kabul edilmemektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye