Almanya Vizesi Evrakları : Vize Ücreti

Almanya Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

almanya-schengen-vizesi-ile-gidilecek-ulkeler-uzun-sureli-schengen-vizesi

Almanya Vizesi

Almanya,  ülkede yaşayan ve çalışan  Türk vatandaşlarının da fazla olması nedeniyle Türkiye’ den çok fazla turist çeken bir ülkedir. Almanya’ ya ziyaret edecek siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek ziyaretler için vizeden muafken, bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Ülkemiz için hareketli bir giriş-çıkış bölgesi konumundaki Almanya vize işlemleri, özellikle ilk kez vize başvurusunda bulunacak olanlar için karmaşık bir süreç gibi görünebilmektedir.

Almanya vizesi, kısa dönemli ve ulusal ya da uzun dönemli olarak alınabilmektedir. Almanya’ ya en fazla 90 gün için giriş yapmak isteyen bordo pasaport sahipleri, Almanya Schengen vizesi alacaklardır. Schengen vizesi, Schangen Antlaşması gereği birbirlerine sınırlarını tek bir vize ile açan ülkeleri kapsar. Bu ülkeler arasında bulunan Almanya’ ya Schengen vizesi alarak giren bir ziyaretçi, tüm Schengen ülkelerini ziyaret hakkına sahiptir. Vizenin çok girişli olması şartı bulunmaktadır.

Almanya Schengen vizesi, Schangen bölgesinde asıl olarak Almanya ziyaret edileceği zaman alınır. Schangen çoklu giriş vizesinin Almanya başkonsolosluğundan alınması durumunda bölgeye ilk olarak Almanya’ dan giriş yapılması gereklidir.

Almanya Schengen vizesi başvurularında çok önemli detaylar  mevcuttur. Bu detayları bilen birisi tarafından başvurulara klavuzluk edilmesi önemlidir. Schengen vize işlemleri, giderek karmaşıklaşan ve zorlaşan bir profil izlemektedir. Schengen kuralları düzenli olarak güncellenmektedir ve dolayısıyla konuyu güncel olarak takip edebilen danışmanların rehberliği gerekli olmaktadır.

Almanya’ da en fazla 90 gün çeşitli nedenlerle konaklamak isteyenler, Almanya Schengen vizesine başvuru yapabilirler. Almanya Schengen vize başvurusu nasıl yapılır? diye soruyorsanız Schengen Vize Başvuru Merkezi https://www.schengenvize.net ile iletişime geçebilirsiniz. Almanya vize başvuruları konusunda yılların deneyimi ile sahayı tanıyan uzman danışmanlarımızın desteği, vize işlemlerinizi keyifli bir hale getirecek. Vize işlemlerinizde olumlu sonuç almak için firmamız, bizlerle iletişime geçtiğiniz andan başlamak üzere titiz bir çalışma yürütür. Bunun yanında  talebiniz doğrultusunda uçak ve konaklama rezervasyonlarınız da özenle yapılır. Almanya seyahat planınızı getirin, vize başvuru işlemlerinizi stressiz biçimde yönetimimize bırakın. Uzman danışmanlarımız durum değerlendirmenizi yaparak size gerekli olacak evraklar listesini hazırlasın. Evraklarınızı mümkün olduğunca eksiksiz tamamlayarak bize gönderin inceleyelim. Schengen vize başvurularınızı, bilgi kirliliği nedeniyle arama motorlarından bulduğunuz bilgilerle yönetmeye çalışmayın. Almanya Schengen vizesi ve ulusal vize başvurularınızda profesyonel ekibimiz, her konuda yanınızda yer alacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçerek durumunuzu ve seyahat nedeninizi bildirmek.

Almanya Schengen vizesi almak isteyen başvuru sahipleri vize başvurularını, Almanya başkonsolosluğunun yetkili kıldığı başvuru merkezlerinden yapacaklardır. Almanya Schengen vizesi başvuruları, bizzat başkonsolosluğa yapılmamaktadır. Ancak Almanya’ da 90 günden fazla ikamet etmesi gerekenler, uzun süreli ulusal Almanya vizesi için direkt Almanya başkonsolosluğu’ na başvuru yapacaktır.

Almanya’ya gitmek isteyen bordo pasaport sahipleri, Almanya vize başvurusu iDATA yetkili merkezinden süreç hakkında bilgi edinerek vizeye başvurmak zorundadır.

Almanya gerek ekonomisi, gerek de Türk nüfusunun çok olması sebebiyle turistlerin gözdesi konumunda bir ülkedir. Bu yüzden de Almanya vize başvurusu iDATA başvuruları arasında fazlasıyla ilgi görür. Daha önce hiç vize almadıysanız bile endişelenmenize gerek yok. Aslında çok fazla abartılsa da hazırlığınızı doğru bir şekilde yaptığınızda vizenizi almak son derece kolaydır. Bunun için de konsolosluğun talep ettiği evrakları ve bilgileri doğru sunmanız gerekmektedir. O yüzden öncelikle tüm süreç hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Almanya Vize Türleri

Ülkeye ne için gitmek istediğinize göre almanız gereken vize türü de değişmektedir. Eğer tatil yapmak, yeni yerler görmek ya da alışveriş yapmak gibi bir amacınız varsa bu durumda turistik vize almalısınız. İş amaçlı geziler ticari vizeyle yapılabilmektedir. Sporcuların ya da sanatçıların alması gereken vizenin türü kültür ve sportif faaliyet vizesidir. Bir Avrupa Birliği üyesi olan Almanya, aynı zamanda Schengen üye ülkeleri arasındadır. Bu yüzden de Schengen visa iDATA başvurusu olan standart Schengen vizesi alınabilir. Alınan bu vize size diğer üye ülkelere de serbestçe seyahat etme hakkı vermektedir.

Eğer pasaportunuz yoksa öncelikle pasaport edinmeniz gerekmektedir. Bunun için de planlanan seyahat tarihinizden en az bir ay önce işlemlerinize başlamalısınız. Pasaportunuz olması durumunda vize süreci daha kısa süreceğinden seyahatinizden en az 15 gün önce başvurabilirsiniz. Avrupa Birliği ülkelerinin yeni almış olduğu karar doğrultusunda seyahatinizden en fazla 6 ay önce de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca siyah pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Schengen Vizesi

22 adet Avrupa Birliği üye ülkesinin ve 4 adet diğer ülkenin yapmış olduğu anlaşma sonucunda bu ülkeler arasında vize serbestliği sunulmaktadır. Almanya da bu ülkelerden biri olduğu için alacağınız vize ile toplamda 26 ülkeye özgürce seyahat edebilir; vizeniz süresince konaklayabilirsiniz. Bu vize türü size ülkede oturum izni ya da çalışma hakkı tanımamaktadır. Almanya, Schengen için en çok olumlu dönüş yapan ülkelerden olduğu için iDATA Almanya başvuruları genelde olumlu sonuçlanmaktadır.

Transit Almanya Vizesi

Bir ülkeye seyahat amacınız olmadığında, ancak başka bir ülkeye gidebilmek için o ülkenin havayolunu kullanıp aktarma yaptığınızda transit vize almanız gerekebilir. İngiltere, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Bulgaristan, Kanada gibi ülkelerin yanı sıra Almanya da transit vize talep etmektedir. Bu vizeyle ülkeye giriş yapıp konaklayamazsınız. Ancak diğer uçuşunuza kadar olan sürede havalimanında bekleyebilirsiniz. Ayrıca bu arada bagajınızı teslim alıp tekrar teslim edemezsiniz. 12 saate kadar olan aktarmalarda İtalya, İspanya ve Fransa ülkeleri transit vize talep etmemektedir. 24 saate kadar olan aktarmalarda ise Rusya ve Çin vize istememektedir. Daha fazla bilgi için 0850 241 99 10 numaralı iDATA iletişim kanalına başvurabilirsiniz.

Öğrenci Vizesi

En çok talep gören vizelerden bir tanesi de eğitim amaçlı olarak verilen öğrenci vizesidir. Bu vizeler Almanya’da dil kursuna gitmek isteyen, Erasmus ve benzeri öğrenci değişim programına katılan ya da akademik eğitim almak isteyen kişilere verilmektedir. Vize kısa süreli ya da uzun süreli olabilir. Öğrenciler için İDATA Almanya vizesi gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Başvuru sahibi tarafından doldurulan vize başvuru formu
 • Planlanan seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 daha geçerli olan pasaport
 • Pasaportta vizenin basılması için en az 2 boş sayfa
 • Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması
 • Adli sicil kaydı
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah
 • Varsa öğrencinin maaş bordrosu; yoksa sponsorunun maaş dökümü ya da burs alacağına dair belge
 • En az 30.000 teminatlı eğitim amaçlı seyahat sağlık sigortası
 • Eğitim alınacak dil bilgisi ve bu dilde yeterlilik gösteren sınav sonucu
 • Sponsor kişinin SGK dökümü
 • Talep edilirse başvuru sahibinin askerlik durumu beyanı
 • Öğrenci belgesi
 • Lisansüstü başvurularda diploma ve transkript
 • Vize harcı ödeme dekontu
 • 18 yaş altındaki kişiler için ebeveynlerinin muvaffakatnamesi
 • Bloke hesap gösterilmesi

Bloke Hesap İşlemleri

Almanya’ya eğitim amaçlı gidecek olan kişiler ya garantörlük sunmak zorundadır ya da bloke hesap işlemi yapmalıdır. Bloke hesap, Almanya’da kalınacak süre boyunca aylık 853 € olan miktarı 12 ay içinde hesap açtırıp hesapta göstermektir. Fintiba Bank, İş Bankasu ve Deutche Bank aracılığıyla bloke hesap açılabilmektedir.

İşlemin yapılabilmesi için bu üç bankadan birinde öncelikle bloke hesap formu doldurmalısınız. Dilerseniz hesap açtırırken karşı tarafın mail adresi bilgisini vererek hesabın açıldığına dair kendisine mail gitmesini de sağlayabilirsiniz. Hesaba bloke konması sadece 3 – 5 gün sürmektedir. Kişi Almanya’ya gittiğinde, hesabını aktif gele getirebilir. Ancak hesaptan aylık olarak sadece 853 € çekmesine izin verilir.

Bunun yanında Almanya’da oturum izni olan bir kişi sizin Almanya’dayken tüm masraflarınızı karşılayabileceğini kanıtlayabilir. Garantörlük adı verilen bu işlemin yapılabilmesi için garantör kişinin devletten yardım almıyor olması gerekir. Kişinin garantörlük kıstaslarını karşılayabilmesi için en az şu kadar maaş alıyor olması gerekmektedir:

 • Tek kişi: 2170 Euro
 • Evli ve çocuksuz: 3010 Euro
 • Evli ve 1 çocuklu: 3527 Euro
 • Evli ve 2 çocuklu: 3767 Euro
 • Evli ve 3 çocuklu: 3957 Euro
 • Evli ve 4 çocuklu: 4100 Euro

Garantör olmak isteyen kişi pasaport, aylık gider belgesi ve emekli ise emekli maaşının dökümü ile yabancılar polisine başvurmalıdır.

Turistik Almanya Vizesi

Bir diğer popüler vize türü de turistik amaçlı vizedir. Almanya’da gezmek, sosyalleşmek, yeni mekanlar denemek, alışveriş yapmak isteyen kişiler bu vizeye başvururlar. Maksimum 180 günde 90 gün seyahat hakkı tanınır. Ayrıca başvuru sahibinin gidiş amacını ve gezi planını ayrıntılı bir şekilde sunması gerekmektedir. Turistik İDATA Almanya vizesi gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Başvuru sahibinin vize başvuru formu
 • Planlanan seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 daha geçerli olan pasaport
 • Pasaportta vizenin basılması için en az 2 boş sayfa
 • Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması
 • Adli sicil kaydı
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah
 • En az 30.000 teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Talep edilirse başvuru sahibinin askerlik durumu beyanı
 • Vize harcı ödeme dekontu
 • 18 yaş altındaki kişiler için ebeveynlerinin muvaffakatnamesi
 • Çalışan kişiler için maaş bordrosu ve SGK dökümü

Almanya Vize Nasıl Alınır?

Kısa süreli Almanya vizeleri başvuruları Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezine yapılmaktadır. iDATA Gayrettepe, Harbiye ve Altunizade olmak üzere üç farklı yerde merkez bulunmaktadır. Bu merkezlerden herhangi birine giderek ya da iletişim kanalları aracılığıyla ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz. Vizeyi vermek Almanya Büyükelçiliği’nin konsolosluk, başkonsolosluk ya da fahri konsolosluk ve fahri başkonsolosluklarının görevidir. Vize sonucunuzun olumlu ya da olumsuz olmasında iDATA hiçbir şekilde söz sahibi olamamaktadır. Ancak olumlu sonuç alabilmeniz için profesyonelce bir hazırlık süreci yönetilmektedir.

İkamet adresinize en yakın olan temsilciliğe vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilerseniz bu süreçte profesyonel hizmet almak isterseniz vize danışmanlık firmaları ile de görülebilirsiniz. iDATA İtalya ve Almanya için vize başvuru süreçlerini yürütmekle yönlendirilmiş resmi başvuru merkezidir. Ayrıca online olarak da başvurunuz için randevu oluşturabilirsiniz. Sonrasında randevu saatinizde sizden istenen belgelerle birlikte randevu yerinde olmanız yeterli olacaktır.

Eğer randevunuza gidemeyecekseniz iDATA randevu iptal hakkınızı kullanabilirsiniz. Başvurunuzu başarılı bir şekilde yaptıktan sonra pasaportunuz belgelerinizle birlikte teslim alınır. Almanya vize başvurusu sonrasında www.idata.com.tr başvuru takip kısmından pasaportunuzun işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

almanya-schengen-vizesi-schengenvize-net-schengen-ulkeri

Almanya Schengen vizesi, başkonsolosluğun resmi olarak yetkilendirdiği kurum üzerinden aşınmaktadır. Almanya ulusal vize başvuruları için ise şahsen başkonsolosluğa müracaat etmek gerekmektedir.

Almanya vizesi başvuruları yapmak için öncelikle hangi vize kategorisine başvurulacağı bilinmelidir. Ayrıca seyahat amacına göre evrakların hazırlanması ciddi bir iştir ve özellikle bu süreç, titiz bir çalışma gerekmektedir. Bu nedenle Almanya vizesi nasıl alınır? sorusunu soranlar danışmanlık desteği ile süreci rahat geçirebilirler.

Almanya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, sürecin başında seyahat planının eksiksiz yapılmış olmasıdır. Eğer seyahat planı içinde diğer Schengen ülkeleri de bulunacaksa seyahat planı Almanya üzerinden başlatılmalıdır. Almanya vizesi, başvuru formunun eksiksiz doldurulması, randevu alınması, randevuda başvuru evraklarının teslim edilerek parmak izinin bırakılması süreçlerini kapsar.

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar

Vize başvurularında başvuru sahibinin kişisel ve finansal bilgileri ile gerekli mesleki evraklar başvuru dosyasında eksiksiz yer almalıdır. Almanya Schengen vize başvurularında evrakların  özelliği başkonsolosluğun istediği niteliklere sahip olmak zorundadır.  Almanya Schengen vize başvuruları belli başlı evraklar:

 • Pasaport: Almanya Schengen başvurularında pasaportların arka sayfasında karşılıklı olarak en az iki sayfa boş olmalıdır. Ayrıca pasaportların seyahat tarihinin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.
 • Başvuru Formu: Almanya Schengen başvuru formu, çok önemli bir belgedir. Usulüne uygun biçimde, eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Seyahat sigortası: 2020 yılının balında değilen Schengen kurallarım ile birlikte Schengen vize başvurularında sağlık sigortasını da kapsayan seyahat sigortası önem kazanmıştır. Bu sigorta en az 30.000 Euro tazminatı garantilemelidir.
 • Boyometrik Fotoğraf: Almanya Schengen vizesi için bırakılacak biyometrik fotoğraf arka fonu beyaz, kişiyi net biçimde gösteren, rötuşlanmamış, kulak ile alının göründüğü bir nitelikte olmalıdır.
 • Konaklama ve Ulaşım bilgisi: Almanya Schengen vize başvurularında konaklama ve uçak ya da ulaşım rezervasyonu, seyahatin özel araçla gerçekleştirilmesi durumunda araç bilgileri verilmelidir.
 • Nüfus kayıt örneği: e-devletten barkodlu olarak alınabilir.
 • İkematgah: e-devlet üzerinden alınabilir, barkod taşımalıdır.
 • Bu belgelere ek olarak kişinin durumuna göre çalışma belgeleri eklenmelidir. İşverenler için vergi levhası, son 6 aylık oda faaliyet belgesi, sigortalı çalışanlar için işverenin izin mektubu gibi belgeler bunlara örnektir. Öğrenciler, öğrenci belgelerini ibraz etmelidir.

Almanya Vize İşlemleri

Almanya vize işlemleri , tüm vize işlemleri gibi karmaşık özellikleri olan bir süreçtir. Vizede asıl hedef, eksiksiz biçimde hazırlanmış belgelerle başkonsolosluğa ülkeden seyahat tarihinin son günü itibariyle dönüleceğini kanıtlamaktır.

Almanya vize işlemleri, Schengen vizesi için başkonsolosluğun yetkili kıldığı resmi başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. Başvuruları karara bağlayan merci ise Almanya başkonsolosluğu’ dur. Almanya vizesi işlemleri için

 

 • Belgeler hazırlanmalı
 • Seyahat planı detaylı olarak çıkartılmalı
 • Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı
 • Almanya Schengen vizesi için başvuru merkezinden, Almanya ulusal vize işlemleri için ise başkonsolosluktan randevu alınmalıdır.
 • Randevu gün ve saatinde evraklar ile parmak izin bırakılmalı ve başvuru tamamlanmalıdır.
 • Randevu işlemi, vize başvurularının son işlemidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra başvuru merkezine pasaportun gönderilmesi beklenir.
 

Bu sayfa içerisinde Almanya Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

 
almanya-vize-islemleri-almanya-vizesi-gerekli-evraklar

Almanya Vize Türleri

schengen-vize-ucreti-schengen-vize-randevu-schengen-ulkeri

Almanya vizesi türlerini kişinin ziyaret nedeni belirler. Başvuru sahipleri Almanya’ da en fazla 90 gün konaklayabilmek için şu vize türlerinden birine, seyahat amaçlarına göre başvuru yapmalıdır. Almanya’ da 90 günden daha fazla kalmak isteyenler, Almanya ulusal vize başvurusu yapmak durumundadır. Almanya ulusal vize başvuruları aile birleşimi, üniversite gibi uzun süreli öğrenim faaliyeti, çalışma izni gibi nedenlerle alınabilmektedir.

Almanya vize türleri ana iki gruba ayrılmaktadır:

 • Almanya Schengen Vizesi: Almanya’ ya en fazla 90 gün çıkmak için alınacak vize türüdür.
 • Almanya ulusal vize: Almanya’ ya eş durumu, iş, ticari faaliyet, çalışma izninin bulunması, üniversite ya da uzun dönemli öğrenim görmek için yapılacak başvurular, ulusal vize kategorisindedir.

Almanya vizesi Schengen ve ulusal vizeler de başvuru sahibinin seyahat amacına göre türlere ayrılmaktadır. Almanya Schengen vize türleri:

 • Almanya turistik vize: Turizm amaçlı Almanya ziyaretlerinde alınır.
 • Almanya ticari vize: Ticari faaliyetler veya fuar gibi organizasyonlara katılım için gerekli vize türüdür.
 • Almanya aile arkadaş vizesi: Almanya’ da bulunan yakınlarını ziyaret etmek isteyenlerin başvuru yapacağı vize türüdür.
 • Almanya kültürel ve sportif etkinlik vizesi: Almanya’ya kongre gibi bilimsel faaliyetler ve spor organizasyonlarına gidecekler için gerekli vize türüdür.
 • Almanya şoför vizesi: Almanya’ ya uluslararası taşımacılık şoförleri, şoför vizesi ile giriş yapabilmektedirler.

Almanya Ulusal Vize Türleri:

 

 • Almanya Staj vizesi: 90 günü aşan staj çalışmaları için alınacak vize türü olup daha az bir zamanı kaplayan staj çalışmaları için Schengen vizesi ile ülkeye girilebilir.
 • Almanya aile birleşimi vizesi: Evli bireyler için bir arada yaşamalarına olanak veren vize türüdür.
 • Almanya ERASMUS, öğrenci vizesi: Almanya’ da 90 günden daha fazla süreli üniversite eğitimi, öğrenci değişimi programı, yüksek lisans ya da doktora eğitimi gibi nedenlerle gidecek olanlar bu vize türüne başvuru yapabilirler.
 • Almanya yatırımcı vizesi: Almanya’ da yatırımcı olarak oturma izni almak isteyenlerin başvuru yapacağı vize türüdür.

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar Hakkında Genel Bilgi

Almanya Turistik Vize

Almanya Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Almanya Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Almanya Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Almanya Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. geliştirici geliştirici için, keder bahçesinde sınıflandırılmamış proteini Aslan yastık ullamcorper Mattis.

Almanya Vize Başvurusu & Vize Randevu

almanya-vizesi-hakında-tum-bilgiler

Almanya vize başvurusu vize türüne göre Almanya Başkonsolosluğu’ nun yetkilendirdiği başvuru merkezleri ya da direkt Almanya Başkonsolosluğu’ ndan yapılır. Schengen vize başvurularında başkonsolosluk direkt olarak süreçle ilgilenmemekte, yetkili resmi başvuru merkezine yapılan başvuruları karara bağlamaktadır. Ancak herhangi bir şekilde oturma izni gerektirecek uzun dönem vize başvuruları, direkt biçimde başkonsolosluktan gerçekleştirilir.

Almanya vize başvurularında izlenecek yol, öncelikle seyahat planının eksiksiz tasarlanması ile başlamaktadır. Daha sonra bireysel olarak kişinin çalışıp çalışmama durumu, seyahat bedeni gibi faktörlere bağlı evrak listesinin çıkarılması gerekir. Bu süreçte çok dikkat edilmeli, danışman desteği mutlaka sağlanmalıdır. Evraklar tamamlandıktan ve seyahat planı net olarak ortaya çıktıktan sonra başvuru formu doldurularak, yetkili başvuru merkezinden randevu alınır. Randevu gün ve saatinde başvuru dosyası başvuru merkezine bırakılarak parmak izi verilir.

Almanya vize başvurularında başvuru merkezinin başkonsolosluk tarafından akredite edilmiş bir merkez olduğundan emin olun.

Almanya Vize Randevu

Almanya vizesi için alınan randevu bir mülakat yöntemi değildir. Randevuda amaç, vize başvurularınız için hazırladığınız evrak dosyanızı sunmak ve biyometrik verilerinizin sisteme aktarılmasını sağlamaktır. Eksiksiz hazırlanmış evrak dosyanızı başvuru merkezine bırakarak parmak izinizi verirsiniz.

Başvuru sahibinin randevu işlemini tamamlaması aslında Almanya vize başvurularının tamamlanmasıdır. Sürecte bu aşamadan itibaren pasaportun başvuru merkezine gönderilmesi beklenir. Almanya vizesi için randevu tarihleri çoğunlukla 15 gün sonrasından başlamaktadır. Bu konuya dikkat edilmelidir.

Almanya Vize Sorgulama

Almanya vizesi sorgulama işlemleri vize ekraklarının durumunu öğrenmek içindir. Almanya vizesinin olumlu ya da olumsuz sonuçlandığına dair bir bilgi sorgulamada öğrenilemez. Almanya vize başvuru sonuçları pasaport vize başvuru merkezine geldiğinde öğrenilebilir.

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Almanya vizesi başvurularının  ortalama olarak sonuçlanma tarihi 10 ila 15 gün arasında değişmektedir. Almanya genellikle başvuruların yoğun olduğu bir ülkedir. Bu nedenle çoğunlukla en erken sonuçlanma zamanı on gün olmaktadır.

Almanya Vize Ücreti Tablosu

Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti Tablosu

Almanya vize başvurularında hizmet ve harç bedeli ödenir. Bunun yanında alınacak sağlık sigortası da sigortanın gününe göre farklılık göstermektedir.  Almanya vizesi ücreti yetişkinler için 2020 fiyatlarına göre 155 Euro tutmaktadır. 0-5 yaş grubu için ücret alınmazken, 6-11 yaş grubu Almanya vizesi fiyatı 75 Euro’dur.

 

YaşVize Harç BedeliBaşvuru Merkezi ÜcretiZorunlu Kargo ÜcretiSchengen  Vize Hizmet BedeliToplam
0 – 5 Yaş0 €0 €45 TL38,5 €45 €
6 – 11 Yaş0 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €75 €
12 Yaş ve Üzeri80 €27,50 € (TL Karşılığı)45 TL41 €155 €

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu - Avrupa/Schengen Ülkeleri için

Gün SayısıÜcretlendirme (0-80 Yaş)Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün10,00 €20,00 €
1 Ay20,00 €40,00 €
3 Ay30,00 €60,00 €
6 Ay40,00 €80,00 €
1 Yıl50,00 €100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

Almanya Vize Başvuru Formu

vize-formu-nasil-doldurulur

Almanya Schengen Vizesi Başvuru Formu – Türkçe – Yeni

Vize başvurularında başvuru formu çok önemli bir evraktır. Almanya Schengen vize başvuru formu, başvuru sahibinin bilgileri ile seyahat amacına dair detayları, finansal bilgile ve seyahat planı ile ilgili beyanları içerir.

 

Schengen vize başvuru formlarının gerçek beyan ile doldurulması gerekir. Beyan edilen bilgilerin başkonsolosluk tarafından gerekli evraklarla desteklenmesi istenebilmektedir. Başvuru sahibi, belgelendiremeyeceği beyanda bulunmamalıdır. Almanya vize başvuru formu, diğer tüm belgelerinizle tutarlı olmalıdır. Belgeler ve formda meydana gelecek bir küçük tutarsızlık dahi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Almanya Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit elit, Mattis ullamcorper luctus yerde sınıflandırılmamış dapibus aslan pulvinar.

Meslek Gruplarına Göre Hazırlanması Gereken Evrak Listesi

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız iş yerinden alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü ve yurt dışına çıkmasında şirket tarafında sakınca olmadığını içeren antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe
 • Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Maaşınızın yattığı ve varsa içerisinde bakiye olan bankadan alınmış, son 3 aylık güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirketinize ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
 • Şirketin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Banka hesapları içerisinde en az seyahatinizi karşılayacak kadar bakiye bulunmalı) (imzalı, kaşeli ve banka imza sirküleri alınmalı)
 • Varsa tapu ve ruhsat fotokopisi
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, maaşının yattığı ve bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Maaşınızın yattığı ve varsa diğer kullandığınız bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli) (bankanın imza sirküleri)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)
 • Çalıştığınız kurumdan alınmış görev ve izin yazısı; görevi, işe başlama tarihi, maaş tutarı, izin süresi ve işverenin çalışanın seyahati sona erdikten sonra Türkiye’de görevine devam edeceğine dair taahhüdünü içeren antetli kağıda imzalı ve kaşeli belge
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Çiftçilikten elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Çiftçilik belgesi (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Sanatçılık ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Onaylı sanatçı kartı, diploma ya da sanatçı olduğunuzu kanıtlar belgeler (orijinali ve bir adet fotokopisi)
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi

 

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibinin son 3 aylık, içinde bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Freelance iş ile elde edilen kazancı kanıtlar nitelikteki bankadan ve varsa kullandığınız diğer bankalardan alınmış hesap dökümleri)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Freelance olarak yapılan işi kanıtlar nitelikte sunulabilen tüm evraklar
 • E-devletten alınmış barkodlu sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • İstenilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf 1 aydan eski olmayacak
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı Kaşeli imzalı
 • Fuar veya konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme belgesi
 • Ülkedeki Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusu sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Aile Toplum Kağıdı;Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne, baba, varsa eş ve çocuklar görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (e-devletten barkodlu)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (e-devletten barkodlu)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Öğrenci belgesi (e-devletten barkodlu)(18 yaş altı okuldan alacak)
 • Okuldan alınmış izin yazısı (kaşeli ve imzalı ya da e-imzalı)(Üniversite öğrencileri için gerek yoktur)
 • Eğer tur programı satın alındıysa, tur satın aldığınız firmadan temin edilmiş vize kiti alınmalı
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 •  

Sizler Adına Bizim Hazırlayacağımız Evraklar

 • Eksiksiz ve Doğru olarak Tam doldurulmuş vize başvuru formu
 • Konsolosluğun istediği şekilde Uçak ve otel rezervasyonu
 • Yurtdışı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvurusu için Gerekli dilekçeler
 •  

Başvuru Sahibinin Hazırlayacağı Evraklar

 • Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli pasaport (varsa eski pasaportlar da sunulmalıdır
 • 2 adet biometrik fotoğraf 6 aydan eski olmayacak
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği; anne ve baba görünecek, açıklamalar ve düşünceler bölümü işlenmiş olmalı (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Tarihçeli yerleşim yeri (Nüfus müdürlüğünden alacak)
 • Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaş altındaysa ve tek başına ya da ebeveynlerinden biri veya sadece yasal vasi ile seyahat ediyorsa: Ebeveynlerinden noter onaylı tebliğ/muvafakatname (bu durum, ebeveynlerden biri yalnız ebeveyn ise ya da velayeti yalnızca kendinde bulunduruyorsa geçerli değildir).
 • Eğer bir konser, sergi vb. etkinliğe katılacaksanız etkinlik bileti ve ödeme dekontu
 • Konaklamanızı ve ulaşımınızı satın aldıysanız biletleriniz (Vize başvurusuru sonuçlanmadan satın alım önermiyoruz)
 • Varsa başvuru sahibinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Kimlik fotokopisi

Sponsorun Hazırlayacağı Evraklar

Sponsor Sgk Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Şirket görev yazısı (Şirkette çalıştığını kanıtlar nitelikte imzalı ve kaşeli)
 • Çalıştığı şirkete ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor İş Yeri Sahibi ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, oda kaydı/oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olması gerekir)
Sponsor Avukat, Doktor ya da Eczacı ise;

Aşağıdaki sponsor evrak listesi; kendi özel iş yeri olan doktor, avukat ya da eczacılar içindir. Özel bir işletmede ya da kamu kuruluşunda çalışan doktor, avukat ya da eczacılar çalışma durumuna göre kamu çalışanları ya da sigortalı çalışanlar için hazırlanmış olan evrak listesini inceleyebilirler.

 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (Şirkete ve şahsa ait bankalardan) (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Sponsor olan kişinin şirketine ait vergi levhası, bağlı olunan odadan alınmış oda kaydı/oda faaliyet belgesi, varsa sicil gazetesi, imza sirküleri ya da imza beyannamesi (Tüm evraklar güncel olmalı, oda kaydı/oda faaliyet belgesi son 6 ay içinde alınmış olmalı)
Sponsor Emekli ise;
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır) (Maaş PTT’ye yatıyorsa imzalı ve kaşeli döküm PTT’den alınmalı)
 • Emekli maaşının yattığı banka haricinde bankalar kullanılıyorsa o bankalardan alınmış ve içerisinde bakiye bulunan son 3 aya ait banka hesap hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
Sponsor Kamu Çalışanı ise;
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan güncel banka hareketleri dökümü (maaşın yattığı banka kesinlikle alınmalıdır)(imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • SGK işe giriş bildirgesi (imzalı ve kaşeli)
 • Kurumdan alınmış görev yazısı (İmzalı ve kaşeli)
Sponsor Freelance Çalışan ise;
 • Freelance çalışmayı kanıtlar nitelikte sunulmuş kontrat ya da iş sözleşmesi
 • Sponsor olan kişinin freelance çalışma ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Sanatçı ise;
 • Sanatçı olduğuna dair diploma ya da sanatçı kartı fotokopisi
 • Sponsor olan kişinin sanatçılık ile gelir sağladığını kanıtlar nitelikte son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)
Sponsor Çiftçi ise;
 • Ziraat odasından çiftçilik belgesi (orijinal)
 • Sponsor olan kişinin son 3 aylık bakiyesi olan banka hareketleri dökümü (imzalı kaşeli)(banka imza sirküleri alınmalıdır)
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü (e-devletten barkodlu)

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye