Almanya Konsolosluk Bilgileri

Almanya Konsolosluk Bilgileri

Almanya Konsolosluğu, Almanya vizesine başvuru yapacak olan kişiler için vize başvuru firmalarını yetkilendirmiştir. Ancak, vize başvuru firmaları Schengen vizesi gibi kısa süreli vize başvuru işlemlerine destek ve hizmet sağlamaktadır.

Almanya Schengen vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin, ilk adımda seyahat amaçlarını belirtmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, konsolosluklar ve büyükelçilikler sadece D tipi (uzun süreli) vize müracaatlarını kabul etmektedir.

Almanya Konsolosluğu ilk adımda vize işlemleri olmak üzere bunun yanı sıra pasaport yenilemeye kadar gibi pek çok değişik unsurları ele aldığı bir merkezdir.

Almanya Konsolosluğu Nerede?

Almanya Başkonsolosluğu’nun bulunduğu mevcut yer İstanbul’dur. Makamın görevi en başta olmak üzere vize işlemlerini gerçekleştirmek ve başvuru sahiplerinin Almanya ülkesinin sınırları içerisinde yapacak oldukları seyahatleri için gereken evrakları ve beraberinde de gereken tüm belgeleri incelemektedir.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu Adres Bilgileri

İstanbul ilinin sınırları içerisinde yer alan Almanya Başkonsolosluğu’nun belirli bir ikamet adresi mevcuttur. Bu adres doğrultusunda gerekli olan tüm işlem ve işlemler güvenli olacak bir şekilde yapılabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Adresi: Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, İnönü Cad. No:10 34437 Gümüşsuyu/İstanbul

Yukarıda belirtilen bu adres üzerinden Almanya Konsolosluğu’na güvenli olacak bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak, konsolosluk adına yapılacak olan işlemleri konusunda aracılık niteliği taşıyan vize başvuru acentelerinin ya da vize başvuru merkezlerinin işlemleri gerçekleştirdiğini de söylemek gerekmektedir.

Almanya Konsolosluğu uzun süreli yapılacak olan D tipi (uzun süreli, ulusal vize) vize müracaatlarını kabul eden tek merkezdir. Ancak, akredite edilen acenteler ve vize başvuru merkezleri Schengen vize başvurularını kabul etmektedir. Bunun doğrultusunda, Schengen vizesi gibi C tipi (kısa süreli) vize başvurularını ne yazık ki konsolosluklar ve büyükelçilikler kabul etmemektedir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri, ilk adımda seyahat amaçlarını net bir şekilde belirleyerek ardından vize başvuru merkezinin yetkili müşteri temsilcileri ile iletişim haline geçmesi gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi

Almanya Schengen vizesi, 180 günlük bir periyot kapsamı içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile verilen C tipi bir vize kategorisi içerisinde yer almaktadır.

 

Almanya Konsolosluk Bilgileri

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye