Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Schengen Vizesi Başvuru

0212 227 00 51

Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aşağıdaki Evrak Listeleri Schengen  Vize Başvurusu İçin Gerekli  Olan Genel Evrakları İçermektedir.

Schengen Vize başvurusu için gerekli  evrak listesi durumunuz analiz edildikten sonra kişiye özel olarak hazırlanmaktadır.

Şahıs firması sahipleri ve ltd. Şti./a.ş. Sahipleri/ortakları için evrak listesi
 1. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 2. Vergi Levhası Fotokopisi
 3. İmza Sirküleri/Beyannamesi Fotokopisi
 4. Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 5. 2 adet biyometrik özelliklere sahip fotoğraf
 6. Pasaport (Varsa eski pasaportlarınız, eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı almanız gerekir.)
SSK’ya Bağlı Bordrolu Çalışanlar İçin Evrak Listesi
 1. Sigorta İşe Giriş Bildirgesi fotokopisi
 2. SSK Hizmet dökümü
 3. Son 3 aylık Maaş Bordrosu
 4. 2 adet biyometrik özelliklere sahip fotoğraf
 5. Pasaport (Varsa eski pasaportlarınız, eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı almanız gerekir.)
Ev Hanımları İçin Evrak Listesi
 1. 2 adet biyometrik özelliklere sahip fotoğraf
 2. Pasaport (Varsa eski pasaportlarınız, eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı almanız gerekir.)
Öğrenciler İçin Evrak Listesi
 1. Yeni tarihli öğrenci belgesi
 2. Öğrenci kimliği fotokopisi
 3. 2 adet biyometrik özelliklere sahip fotoğraf
 4. Pasaport (Varsa eski pasaportlarınız, eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı almanız gerekir.)

 

Emekliler İçin Evrak Listesi
 1. Emekli cüzdanı fotokopisi
 2. 2 adet biyometrik özelliklere sahip fotoğraf
 3. Pasaport (Varsa eski pasaportlarınız, eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı almanız gerekir.)

Schengen vizesi için gerekli evraklar Schengen vize başvurusu yaparken en çok merak edilen soru başvuru için gerekli olan evrakların neler olduğudur. Sadece istenen evrakların temin edilmesi vize başvurunuzun onaylanması için yeterli değildir.  Çünkü seyahat amacınıza göre başvuru türünüz değişmektedir.

Her başvuru türüne göre de hazırlamanız gereken evraklar değişmektedir. Örneğin Akrabalarınızı ziyarete gideceksiniz  ama onlardan davetiye gelmedi ya da davetiye gönderemiyorlar. Konsolosluğa Turistik vize başvurusunda bulunup akrabanızın adresini verirseniz konsolosluk başvuru türünü yanlış kabul eder ve davetiyeniz yok diye size ret verir. Mantıksız gelmiş olabilir ama Avrupalıların düşünce yapısı nettir. Turistsen otelde kalmalısınız ve para harcamalısınız.  Maddi durumunuz iyi olsa bile başvuru türü yanlışlığından veya yalan beyandan dolayı başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Akrabanız olduğunu beyan etmezseniz sizi potansiyel göçmen statüsünde değerlendirirler. Davetiyem geldi rahat giderim diye düşünen kişiler genellikle çok büyük bir hataya düşer ve dikkatsizce vize başvuru dosyalarını hazırlarlar. Davetiye yollayan kişi size kefil olmuş sayılır. Konaklamanızı karşılayacağını ve gerekli durumlarda tüm seyahat masraflarınızı üstlenebilir. Ülkeden geç ayrılmanız durumunda hem siz hemde davetiye gönderen kişi suçlu duruma düşecektir. Davetiye gönderen kişi Ülkeden geç ayrılmanız durumunda para cezası öder. Ayrıca sizde para cezası ve ülkeye belli süreli giriş cezası alabilirsiniz.

 

 

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.