Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar: Schengen Vize

Bize ulaşın

Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aşağıda Başvuru sahiplerinin Hazırlaması zorunlu Schengen  Vizesi İçin Gerekli  olan Evraklar‘ı bulabilirsiniz. Başvuru sahiplerinin  seyahat gerekçelerine veya özel durumlarına göre ek evraklar konsolosluk tarafından talep edilebilmektedir. Dosyanızın bizim tarafımızdan hazırlanırken başvuru gerekçenizi, maddi kazancınızı veya statünüzü açıklamak için konsolosluğun talep edeceği ek evraklar hakkında danışmanlık hizmeti verilecektir.

Schengen Vize Danışmanlığı Hizmet Aşamalarımız;

 • Schengen Vize Danışmanlığı Hizmet Aşamalarımız
  • Danışmanlık hizmet paketlerimizden birisini satın almak veya sadece evrak listesi ve danışmanlık hizmetinden yararlanmak istemeniz durumunda iki seçeneğiniz var;

Mail ve telefon aracılığı ile Danışmanlık hizmetimizden yararlanmak isterseniz;

1)       Ön Danışmanlık ve kişiye özel evrak listesi ücretinin olan 50,00 TL’nin ödenmesinin ardından Schengen Vize Başvurusu için kişiye özel olarak hazırlamış olduğumuz evrak listesi ve bilgiler size mail yoluyla ulaştırılır ve telefon yoluyla danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

2)   Başvuru dosyanızın eksiksiz olarak hazırlanması isterseniz 100,00 TL ücret karşılığında dosya hazırlama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırladıktan sonra bize kargo ile göndererek veya ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edildikten sonra size kargo yoluyla veya ofisimizde elden teslim edilecektir.

Aşağıda hizmet verdiğimiz Meslek gruplarını bulabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti ve vize dosyanızın hazırlanması için Firmamızdan hizmet almak için  bizi arayın. 

 • Şahıs firması sahipleri ve Ltd. Şti./A.Ş. Sahipleri/ortakları için evrak listesi
 • Ssk’ya bağlı bordrolu çalışanlar için evrak listesi
 • Öğrenciler için evrak listesi
 • Emekliler için evrak listesi
 • Devlet memurları için evrak listesi
 • Avukatlar için evrak listesi
 • Çiftçiler için evrak listesi
 • Banka çalışanları için gerekli evrak listesi

Yukarıdaki meslek/statü sınıflarından hiçbiri sizin durumumuza uygun olmasa bile Türkiye’de geçimizi nasıl sağladığınızı ispatlayarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

ŞAHIS FİRMASI SAHİPLERİ VE LTD. ŞTİ./A.Ş. SAHİPLERİ/ORTAKLARI İÇİN EVRAK LİSTESİ

 1. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 2. Vergi Levhası Fotokopisi
 3. İmza Sirküleri/Beyannamesi Fotokopisi
 4. Faaliyet Belgesi Orijinali 
 5. Varsa, Oda Sicil Kaydı Orijinali
 6. Bağ kur Kaydı ve hizmet dökümü
 7. Güncel işlemli, son 6 aylık hesap hareketlerini içeren, seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek bakiyesi bulunanmalıdır , kaşeli ve imzalı Bireysel Banka Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 8. Masraflarınız şirket hesaplarınızdan karşılanacaksa, güncel işlemli, son 6 aylık, seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek bakiyesi bulunan, kaşeli ve imzalı Şirket Banka Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 9. Varsa, Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
 10. Varsa, kira geliri getiren gayrimenkulünüzün tapu fotokopisi, kira sözleşmesi fotokopisi ve kiranın yatırıldığı banka hesap dökümü
 11. Varsa, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 12. Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 13. Nüfus cüzdanı Fotokopisi
 14. Nüfus Kayıt Örneği 
 15. İkametgah Belgesi 
 16. Evli iseniz, Evlilik cüzdanının Fotokopisi
 17. 2 adet biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz resim 
 18. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olmalıdır.
 19. Eski pasaportlarınız: Eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı ve ülke giriş – çıkışlarınızı gösteren dökümü almanız gerekir.

 

SSK’YA BAĞLI BORDROLU ÇALIŞANLAR İÇİN EVRAK LİSTESİ

 1. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 2. Vergi Levhası Fotokopisi
 3. Faaliyet Belgesi Orijinali 
 4. İmza Sirküleri/Beyannamesi Fotokopisi
 5. Varsa, Oda Sicil Kaydı Orijinali
 6. Sigorta İşe Giriş Bildirgesi fotokopisi
 7. SSK Hizmet dökümü
 8. Son 3 aylık Maaş Bordrosu 
 9. Nüfus cüzdanı Fotokopisi
 10. Nüfus Kayıt Örneği 
 11. İkametgah Belgesi 
 12. Evli iseniz, Evlilik cüzdanının Fotokopisi
 13. Güncel işlemli, son 6 aylık hesap hareketlerini içeren, seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek bakiyesi bulunanmalıdır, kaşeli ve imzalı Bireysel Banka Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 14. Güncel işlemli, son 6 aylık, kaşeli ve imzalı Maaş Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 15. Varsa, Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
 16. Varsa, kira geliri getiren gayrimenkulünüzün tapu fotokopisi, kira sözleşmesi fotokopisi ve kiranın yatırıldığı banka hesap dökümü
 17. Varsa, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 18. Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 19. 2 adet biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz resim 
 20. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olmalıdır.
 21. Eski pasaportlarınız: Eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı ve ülke giriş – çıkışlarınızı gösteren dökümü almanız gerekir.

 

EV HANIMLARI İÇİN EVRAK LİSTESİ (Düzenli resmi geliriniz olmadığı için seyahat masraflarınızın düzenli resmi geliri olan eşiniz veya çocuklarınızdan biri tarafından karşılanması gerekir.)

 1. Nüfus cüzdanı Fotokopisi
 2. Nüfus Kayıt Örneği 
 3. İkametgah Belgesi 
 4. Evli iseniz, Evlilik cüzdanının Fotokopisi
 5. Varsa, Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
 6. Varsa, kira geliri getiren gayrimenkulünüzün tapu fotokopisi, kira sözleşmesi fotokopisi ve kiranın yatırıldığı banka hesap dökümü
 7. Varsa, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 8. Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 9. Güncel işlemli, son 6 aylık hesap hareketlerini içeren, seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek bakiyesi bulunanmalıdır, kaşeli ve imzalı Bireysel Banka Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 10. 2 adet biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz resim
 11. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olmalıdır.
 12. Eski pasaportlarınız: Eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı ve ülke giriş – çıkışlarınızı gösteren dökümü almanız gerekir.

 

ÖĞRENCİLER İÇİN EVRAK LİSTESİ

 1. Nüfus cüzdanı Fotokopisi
 2.  Nüfus Kayıt Örneği 
 3. İkametgah Belgesi
 4. Evli iseniz, Evlilik cüzdanının Fotokopisi
 5. Yeni tarihli öğrenci belgesi 
 6. Öğrenci kimliği fotokopisi
 7. Okul dönemi/akademik dönem devam ederken seyahat etmek istiyorsanız, okulunuzdan izin yazısı veya tatil döneminde gidecekseniz, okulunuzun resmi tatil döneminde olduğunu kanıtlayan bir belge
 8. 18 yaşından küçükseniz, her iki veliden noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvaffakatname aslı
 9. Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 10. 2 adet biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz resim 
 11. Pasaport (Varsa eski pasaportlarınız, eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı almanız gerekir.)

EMEKLİLER İÇİN EVRAK LİSTESİ

 1. Nüfus Kayıt Örneği 
 2. İkametgah Belgesi 
 3. Evli iseniz, Evlilik cüzdanının Fotokopisi
 4. Nüfus cüzdanı Fotokopisi
 5. Emekli cüzdanı fotokopisi veya SGKdan emekli olduğuna dair yazı (kaşeli ve imzalı olmalıdır)
 6. Güncel işlemli, son 6 aylık, kaşeli ve imzalı Emekli Maaşı Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 7. Varsa, Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
 8. Varsa, kira geliri getiren gayrimenkulünüzün tapu fotokopisi, kira sözleşmesi fotokopisi ve kiranın yatırıldığı banka hesap dökümü
 9. Varsa, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 10. Varsa, otel ve uçak rezervasyonlarınız
 11. Güncel işlemli, son 6 aylık hesap hareketlerini içeren, seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek bakiyesi bulunanmalıdır, kaşeli ve imzalı Bireysel Banka Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 12. 2 adet biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz resim 
 13. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olmalıdır.
 14. Eski pasaportlarınız: Eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı ve ülke giriş – çıkışlarınızı gösteren dökümü almanız gerekir.

 

DEVLET MEMURLARI İÇİN EVRAK LİSTESİ

 1. Bağlı bulunduğunuz kurumdan ıslak kaşeli ve imzalı Görev ve İzin Yazısı
 2. Görev Kimlik Kartının önlü arkalı fotokopisi
 3. Son 3 aylık Maaş Bordrosu
 4. Nüfus cüzdanı Fotokopisi
 5. Nüfus Kayıt Örneği 
 6. İkametgah Belgesi 
 7. Evli iseniz, Evlilik cüzdanının Fotokopisi
 8. Güncel işlemli, son 6 aylık hesap hareketlerini içeren, seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek bakiyesi bulunanmalıdır, kaşeli ve imzalı Bireysel Banka Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 9. Güncel işlemli, son 6 aylık, kaşeli ve imzalı Maaş Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 10. Varsa, Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
 11. Varsa, kira geliri getiren gayrimenkulünüzün tapu fotokopisi, kira sözleşmesi fotokopisi ve kiranın yatırıldığı banka hesap dökümü
 12. Varsa, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 13. Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 14. 2 adet biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz resim (6 aydan eski olmamalı ve 35×45 boyutlarında yüz maksimum 36mm ile minimum 32mm arasında olmalıdır)
 15. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olmalıdır.
 16. Eski pasaportlarınız: Eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı ve ülke giriş – çıkışlarınızı gösteren dökümü almanız gerekir.

 

AVUKATLAR İÇİN EVRAK LİSTESİ (Şahıs firması sahipleri)

 1. Nüfus cüzdanı Fotokopisi
 2. Nüfus Kayıt Örneği 
 3. İmza Beyannamesi Fotokopisi
 4. Baro Kaydı Orjinali
 5. Avukat kimliği fotokopisi
 6. Avukat ruhsatnamesi fotokopisi
 7. Bağ kur Kaydı ve hizmet dökümü
 8. Güncel işlemli, son 6 aylık hesap hareketlerini içeren, seyahat masraflarınızı karşılamaya yetecek bakiyesi bulunanmalıdır , kaşeli ve imzalı Bireysel Banka Hesap Dökümü (Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 9. Güncel işlemli, son 6 aylık hesap hareketlerini içeren, kaşeli ve imzalı Maaş Hesap Dökümü(Ayrıca, ilgili banka şubesinden imza sirküleri fotokopisi istenmelidir.)
 10. Varsa, Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
 11. Varsa, kira geliri getiren gayrimenkulünüzün tapu fotokopisi, kira sözleşmesi fotokopisi ve kiranın yatırıldığı banka hesap dökümü
 12. Varsa, Araç Ruhsatı Fotokopisi
 13. Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 14. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresi olmalıdır.
 15. Eski pasaportlarınız: Eski pasaportlarınızı sunamıyorsanız Emniyet Müdürlüğü’nden pasaport protokol yazısı ve ülke giriş – çıkışlarınızı gösteren dökümü almanız gerekir.
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.